Новини суспільстваХристиянські новини

Кого дискримінують "Основи сім'ї"?

Чергова дискусія розгорається довкола змісту шкільного курсу “Основи сім’ї”. Можемо спостерігати цілу дискредитаційну кампанію проти впровадження предмету як частини варіативної складової. Призначено експертизу, хоча законодавством не передбачена ніяка “антидискримінаційна експертиза” для підручників і матеріалів, що надруковані недержавним коштом.
З цього року в українських школах старшокласники отримали можливість факультативно вивчати дуже потрібний предмет – “Основи сім’ї”. Цей курс розроблений задля підготовки молодого покоління до майбутнього подружнього життя й побудови здорової й міцної родини. В підручниках підіймаються важливі для молодих людей питання: побудова стосунків, відповідальність, духовна зрілість, формування ідентичності, готовність до створення сім’ї, подружні обов’язки, виховання дітей та багато інших.

Проте навіть існування такого предмету в школах не залишилося поза увагою ліволіберальної спільноти, а випуск підручників зі здоровим трактуванням сім’ї став приводом для вимог провести так звану “антидискримінаційну експертизу”. Проти курсу виступили в ГО “Бюро інституційного розвитку”, ГО “Батьки SOS”, ГО “Альянс Ліберальної Молоді” та ГО “Ла Страда-Україна”. В МОН надійшов лист від певних батьків з відповідною пропозицією такої перевірки, на що в міністерстві відразу погодилися.
Однак законодавством не передбачена ніяка “антидискримінаційна експертиза” для підручників і матеріалів, що надруковані недержавним коштом і використовуються для викладання предметів із варіативної складової. Саме тому в обхід законодавству міністерство для перевірки підручника залучає “зовнішніх експертів” (хто вони і за що саме відповідають у відомстві не повідомляється).
Якщо говорити про звинувачення від противників даного курсу, то вони критикують його за буцімто “сексистські та дискримінаційні твердження”. Такими названі заперечення контрацепції, критика абортів та поділ сфер діяльності на більш жіночі та більш чоловічі. Також вони посилаються на 35 статтю Конституції України, якою передбачається розділення церкви й держави. Проте курс “Основи сім’ї” розроблявся не конкретною конфесією, церквою чи релігійною організацією. Автор підручника — це експерт в сімейних питаннях Адріан Буковинський і його прохристиянська позиція в погляді на сім’ю не є порушенням законодавства.

Заперечення самої лише згадки про Бога в шкільній програмі якраз і є дискримінацією християн, своєрідною цензурою та маніпуляцією для применшення видимості віруючих в Україні. Фактично це той підхід, коли прийнятним для них місцем християнства в суспільстві буде обмеження його поширення площею культової споруди.

Джерело: Християни для України

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button