Світ

Дослідження показує, чому релігійні шлюби рідше закінчуються розлученням

Релігійні шлюби дещо рідше закінчуються розлученням, оскільки релігія, як правило, мотивує меншу кількість співжиття – відомого фактора ризику розлучення, йдеться у новому дослідженні Інституту сімейних досліджень. Але це не єдина причина.

Джерело: christianpost

У короткому огляді, в якому наводяться дані понад 53 000 жінок віком від 15 до 49 років, отримані в ході Національного обстеження зростання сім’ї з 1995 по 2019 рік, показано, що вік на момент одруження також є фактором. І залежно від того, коли саме жінка одружується, вплив релігії на розлучення може не мати жодного ефекту.

«Без урахування віку одруження або показника дошлюбного співжиття ймовірність розлучення у жінок з релігійним вихованням дещо нижча», − пишуть дослідники IFS Лайман Стоун та Бред Вілкокс.

Вони виявили, що щорічний відсоток розлучень серед заміжніх жінок із нерелігійним вихованням становить близько 5 %. У релігійних жінок він становить 4,5 %. Якщо серед жінок-католичок та протестанток основного напряму ця різниця найбільш очевидна, то серед євангельських протестанток вона була менш очевидною.

«Загалом, якщо ми контролюємо базовий соціально-економічний стан та кар’єрну траєкторію жінки у сфері освіти, типовий шлюб жінки з релігійним вихованням має приблизно на 10 % менше шансів закінчитися розлученням протягом перших 15 років шлюбу, ніж типовий шлюб жінки з нерелігійним вихованням», – пояснили вони.

Дослідники заявили, що коли жінки переходять від самотності безпосередньо до шлюбу без співжиття, у них, як правило, нижчий рівень розлучень, ніж у жінок тієї ж релігійної приналежності та віку, але одружених після співжиття.

«Це було особливо вірно для релігійних жінок, які одружилися до 25 років. Для жінок, які виходять заміж після 30 років, цей зв’язок, мабуть, змінюється», − пояснили дослідники.

Однак оцінки для жінок, які виходять заміж після 30 років, вважалися менш надійними, оскільки в одних даних дослідники спостерігали жінок лише до 44 років, а в інших – до 49 років.

«Жінки, які одружилися після 30 років, мали менше років шлюбу, включених в аналіз. Але особливо для молодих шлюбів до 20 років або на початку 20-річного віку, співжиття до шлюбу, мабуть, є основним фактором ризику розлучення», − повідомляють Стоун та Вілкокс.

Хоча дослідники IFS не змогли зробити висновок, як релігія може сприяти підвищенню ймовірності стабільних шлюбів, вони представили три можливі пояснення.

«Релігія може спонукати людей “робити з лимона лимонад”, вона може давати людям інституційну чи громадську підтримку, або вона може позитивно впливати на стосунки романтичних пар», − пишуть вони.

У звіті йдеться, що релігія сприяє стабільності шлюбу, оскільки вона змінює досвід одруження і може важливим чином змінити те, за кого жінки виходять заміж.

«Релігія може змінити коло потенційних чоловіків, з якими стикаються жінки. Через церковні громади релігійні жінки можуть мати доступ до більшого числа потенційних чоловіків, які є більш сприятливі для шлюбу», − кажуть дослідники.

Читайте також: 

«По-друге, релігія може змінити критерії, якими керуються жінки при виборі партнера. Знаючи, що співжиття не схвалюється, і бажаючи мати дружнє спілкування, релігійні жінки можуть більш активно шукати “придатного для чоловіка” партнера в більш ранньому віці, ніж інші жінки», – додали вони.

Дослідники зазначили, що «релігія може змінити динаміку відносин між партнерами важливим чином».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 2-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button