Здоров'я

Гарячка, яка приносить здоров'я

Ви погано себе почуваєте, і у вас гарячка? Як ви вважаєте, підвищення температури вам на благо, або ж краще спробувати збити її?
Фізіологи, які з’ясовують, що відбувається з людиною при підвищенні температури, стверджують, що гарячка – це дуже важлива захисна реакція організму на захворювання. У нормі температура тіла змінюється в залежності від часу доби. Якщо температура опускається нижче 26,6 градусів С або підіймається вище 42,2 градусів С і такий стан триває досить довго, то зазвичай настає смерть.
Тому в наш організм вбудований термостат – гіпоталамус, який утримує температуру тіла в зазначених межах.
Якщо мікроби, що викликають захворювання, потрапляють в кров, то білі кров’яні тільця починають виробляти особливий білок. Він спрямовується в гіпоталамус і «змінює налаштування» термостата, в результаті чого температура тіла підвищується. Цей стрибок температури призводить до того, що в організмі у 20 або більше разів збільшується кількість Т-лімфоцитів, відповідальних за боротьбу з бактеріальною інфекцією. Підвищується і виробництво речовин крові, які протидіють вірусам. Крім того, цей білок блокує здатність бактерій використовувати в обміні речовин вільне залізо крові — якраз в той момент, коли це залізо потрібно їм найсильніше. Відомо, що навіть ігуани та риби при захворюванні підвищують температуру свого тіла, перебираючись в тепліше середовище.

Невже підвищення температури, що допомагає боротися з інфекцією, – це випадкова реакція організму, або все-таки в ній простежується розумний задум? Звичайно ж, друге; і ми повинні дякувати Творця за настільки потужний захист від недуг.
Книга Притч Соломонових, 3: 7- 8
Не будь мудрий у власних очах, бійся Господа та ухиляйся від злого! Це буде ліком для тіла твого, напоєм для костей твоїх.”

Джерело: https://telegra.ph/ZHar-prinosyashchij-zdorove-11-19

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button