Світ

Китай закриває популярний християнський сайт на тлі репресій проти релігійних груп

Новою жертвою боротьби Комуністичної партії Китаю з християнством у кіберпросторі став відомий християнський сайт «Jona Home», який зник після того, як служив віруючим близько 21 року.

Джерело: christianpost

Люди, які стоять за популярним християнським сайтом «Jona Home», розмістили на головній сторінці таке повідомлення: «З причин, відомим усім, з цього моменту наш сайт більше не може служити братам і сестрам у Христі. Дякуємо всім за вашу компанію та підтримку протягом 21 року!». Про це заявила організація зі спостереження за переслідуваннями International Christian Concern, що базується в США.

Далі в повідомленні йдеться: «Зникнення сайту − це просто зникнення сайту, воно не несе жодного смислового навантаження. За винятком того, що посилання на сайт більше не відкривається, більше нічого не зупиняється в цей момент. Не треба турбуватися і просто продовжуйте йти».

Нове законодавство, відоме як «Адміністративні заходи для релігійних інформаційних служб в Інтернеті», було ухвалено 1 березня, повідомило раніше видання Bitter Winter, яке випускається Центром вивчення нової релігії і висвітлює питання прав людини в Китаї.

Закон вимагає отримання «Ліцензії на надання релігійних інформаційних послуг в Інтернеті» для будь-якої релігійної групи, яка хоче розповсюджувати релігійний контент в Інтернеті. Але в законі йдеться, що це можуть робити лише «законно створені» організації, що практично означає, що лише групи, що входять до п’яти дозволених релігій у Китаї, можуть використовувати інтернет для поширення релігійного контенту.

За оцінками Open Doors USA, що висвітлює переслідування у більш ніж 60 країнах, у Китаї налічується понад 97 мільйонів християн, багато з яких служать у незареєстрованих або так званих «незаконних» підпільних церквах.

П’ять релігійних груп у Китаї, санкціонованих державою − це Буддійська асоціація Китаю, Китайська даоська асоціація, Ісламська асоціація Китаю, Протестантський триєдиний патріотичний рух та Китайська патріотична католицька асоціація.

Навіть ті організації, що входять до п’яти дозволених релігій, зазнають стеження і обмежень, повідомляє Bitter Winter.

Відповідно до нового закону, «вони можуть транслювати проповіді та уроки, але вони перевірятимуться владою на предмет їхнього “китаїзованого” змісту, щоб переконатися, що вони пропагують соціалістичні цінності та підтримують партію, і не призначені для прозелітизму. Релігійні університети та коледжі можуть поширювати матеріали через інтернет лише серед своїх студентів. Будь-яка спроба розповсюджувати релігійний контент серед неповнолітніх або “схиляти неповнолітніх до релігії” призведе до заборони».

Без дозволу буде суворо заборонено поширювати зображення або коментарі про «релігійні церемонії, такі як поклоніння Будді, спалювання пахощів, прийняття сану, піснеспіви, богослужіння, меси та хрещення».

Закон наслідував вказівки президента Сі Цзіньпіна про те, що заборони на використання інтернету для «реклами» релігії недостатньо для запобігання «релігійній пропаганді».

У 2018 році китайський уряд заборонив продаж Біблій у книжкових інтернет-магазинах по всій країні, відповідно до «білої книги», в якій вимагалось дотримання «основних цінностей соціалізму».

Австралійський телеканал ABC News повідомив, що копії Євангелій були вилучені з інтернет-магазинів після виходу документа під назвою «Політика та практика Китаю із захисту свободи релігійних переконань».

Читайте також:

У документі йшлося, що китайські релігійні громади «мають дотримуватися напряму локалізації релігії, сповідувати основні цінності соціалізму, розвивати та розширювати прекрасну китайську традицію та активно досліджувати релігійну думку, що відповідає національним умовам Китаю».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 4-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button