Світ

Китай посилює нагляд за пасторами, перевіряє лояльність до комуністичної партії

Міжнародна Комісія США з релігійної свободи висловила занепокоєння щодо цьогорічних заходів уряду Китаю з підсилення державного контролю над церквами. Вони включають вимоги щодо повної підтримки Комуністичної партії Китаю та заборони релігійної діяльності домашніх церков.

Джерело: christianpost.com

Частина положення про релігію під назвою «Заходи з управління релігійним духовенством» доповнює його загальну постанову від 2018 року.

Чинні правила показують зловживання китайського уряду стосовно священнослужителів. Про це попередила двопартійна комісія, уповноважена Конгресом, в інформаційному бюлетені, опублікованому минулого місяця.

Постанови обмежують свободу п’яти підпорядкованих державі релігійних груп у Китаї, та включають Буддійську асоціацію Китаю, Китайську Даоську асоціацію, Ісламську асоціацію Китаю, Протестантський патріотичний рух і Китайську патріотичну католицьку асоціацію. Вони також забороняють релігійну діяльність духовенства, яке не належить до цих релігійних груп.

«Нові заходи посилюють агресивну політику контролю та стеження за священнослужителями, – йдеться у звіті USCIRF. – Стаття 3 вимагає, щоб духовенство  підтримало правління комуністичної партії Китаю (КПК), соціалістичну політичну систему Китаю та політику КПК “китаїзації релігії”».

USCIRF зазначає, що статті 6 та 12 забороняють духовенству займатися «незаконною релігійною діяльністю» та «в’їзду іноземців з релігійними мотивами».

«Ці розпливчасті положення можуть бути використані як привід для придушення незалежних релігійних груп та етно-релігійних меншин», – попередила USCIRF.

Американська група спостереження за переслідуваннями під назвою China Aid повідомляє, що за новими правилами домашні церкви стають незаконними в Китаї, що є «основною ціллю КПК і церков, контрольованих урядом».

USCIRF зазначає, що за виданими на початку року постановами китайська влада «затримала і заарештувала безліч підпільних католицьких священиків», включаючи єпископа Джозефа Чжан Вейчжу з Сісяна, провінція Хебей

Були затримані та заарештовані також лідери не зареєстрованих протестантських домашніх церков:  старійшина Чжан Чунлей із реформатської церкви Ренай та пастор Ян Хуа із церкви «Живий камінь» у місті Гуйян, провінція Гуйчжоу.

China Aid зазначає, що Державне управління у справах релігій встановило інші системи для спостереження за новими активними членами духовенства, за тими, що вийшли на пенсію, а також за духовенством, підозрюваним у порушенні суворих обмежень.

За статистикою переслідування від Open Doors USA, у Китаї, серед більш ніж 60 країн, більшість з 97 мільйонів християн відвідують незареєстровані «нелегальні» підпільні церкви.

Китай займає 17-е місце у світі за кількістю переслідувань християн у World Watch List Open Doors USA станом на 2021 рік.

Ще до того, як було введено нові заходи, домашні церкви зіткнулися із серйозним утиском з боку державних структур.

«Домашні церкви у всьому Китаї найбільше переслідувані та піддаються арештам і придушенню церковної діяльності», – заявила цього року Джина Го, регіональний менеджер по Південно Східній Азії  Міжнародного християнського концерну у США.

«Пекін прагне залякати лідерів з надією розвалити церкви через страх. Але їм це не вдається через стійкість китайської домашньої церкви, яка пережила Культурну революцію, та з легкістю пройде нову епоху соціалізму».

В останні роки стали частими рейди та переслідування християн, тисячі церков були пошкоджені, конфісковані чи зруйновані. Open Doors попереджає, що закони з регулювання релігії, ухвалені у 2018 році, продовжують діяти у провінціях по всій країні.

Читайте також:

Державний департамент США назвав Китай «країною, яка викликає особливе занепокоєння», оскільки вона робить серйозні порушення свободи віросповідання.

МКС задокументував понад 100 випадків переслідування християн у Китаї в період з липня 2020 року до червня 2021 року.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Оксана Коваленко

Висококваліфікований, креативний викладач, перекладач англійської мови та журналіст. Має вищу відповідну освіту (викладач англійської та німецької мов), ряд сертифікатів (українського та міжнародного зразків) і дипломів з підвищення кваліфікації викладача іноземних мов та копірайтера.

Схожі статті

2 Коментарів

 1. І, вочевидь, така стратегія і конкретна практика нинішнього китайського комуністичного режиму по встановленню жорсткого тоталітарного контролю, в т. ч. із застосуванням новітніх технологій, за місцевими християнами та, загалом, усіма інакодумцями та опозиціонерами, буквально за КОЖНОЮ людиною, а особливо запідозреною у якійсь “нелояльності” до чинної влади, править за своєрідний – гідний всілякого наслідування ВЗІРЕЦЬ і для чинників сучасного наднаціонального “світового уряду”.
  Тобто тих самих “світових залаштунків” – безпосередніх предтеч Антихриста та його лжепророка.
  До речі, певні подібні тенденції і домагання наразі спостерігаємо вже і в Україні. В т. ч. і в цій нинішній – нав’язуваній ззовні – цинічно-зухвалій кампанії по майже всезагальній “вакцинації” наших громадян та суттєвому обмеженню прав і свобод “невакцинованих” (т. зв. “антиваксерів”).
  І, як чітко бачимо, до цих тривожних – явно протиправних, антидемократичних процесів предметно долучена практично вся наша вітчизняна влада і, судячи з усього, більшість наявних суспільно-політичних сил, включаючи і вище державне керівництво України. А також – так чи інакше – лідери і структури і деяких релігійних конфесій…

 2. Р. S. Між іншим, є серйозні підстави вважати і стверджувати, що вся ця горезвісна “глобальна пандемія СОVID-19” має суто ШТУЧНЕ походження й поширення. І, по суті, є результатом-наслідком тісної взаємодії поміж комуністичним урядом КНР та рештою “світових залаштунків”: тобто середовища Білла Ґейтса, Дж.Сороса, кланів Рокфеллерів, Ротшильдів і Ко, а також правлячої верхівки країни-агресора – РФ.
  І все це, а особливо обов’язково-примусова “тотальна вакцинація” і т. п. (та, відповідно, брутальна дискримінація і переслідування всіх “нещеплених” тощо, в т. ч. незгодних з нею християн), як виглядає, править за своєрідний логічний експеримент та “репетицію”.
  Й слідом за якими мають настати певні – і ще більш жорсткі й тривожні та трагічні – обставини і події. Саме ті, що вже, дуже схоже, безпосередньо передуватимуть появі та встановленню чи не всесвітньої ультратоталітарної і відверто богохульної, сатанинської диктатури (згаданих вище) Антихриста та його лжепророка… :-(
  Одначе за чим – причому, досить скоро й невідворотньо – відбудеться, згідно численних пророцтв та обітниць Божого Слова, Друге пришестя Господа Ісуса Христа!!!
  “Амінь. Так, гряди, Господи Ісусе!” (Одкр.22:20). :-(

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button