СвітХристиянські новини

У Московської богословської семінарії суд відібрав ліцензію

Сьогодні суддя арбітражного суду м. Москви задовольнив позов Рособрнадзора про відкликання ліцензії у Московської богословської семінарії.
І хоча на всі бюрократичні претензії семінарією були дані відповіді, суддя вирішив не приймати це до уваги. Для прикладу: основна претензія у вигляді “порушення” ліцензійних вимог це “не та форма” документа, що описує навантаження викладачів, хоча сама ця форма по закону розробляється і затверджується освітньою організацією. Та й вона була розроблена за аналогією іншого вузу.

Позбавлення ліцензії це крайній захід, який застосовує держава, коли організація своєю діяльністю грубо порушує закон і загрожує суспільству, державі або громадянам. Як видно суддя побачив у семінарії якусь загрозу.
Багато хто запитує в чому причина такого рішення. Виглядає, що це карт бланш, який даний російській бюрократії і відсутність незалежного судочинства.
Але з огляду на системні випадки переслідування різних релігійних організацій в Росії виглядає, що це офіційна і продумана політика Кремля. Нажаль Росія повертається в дрімучі Радянські часи, коли всі хто вірив у Бога оголошувався поза законом і жорстоко переслідувався.
Понад п’ять років РФ незаконно утримує в окупації Крим та контролює частину Донбасу збройними формуваннями, якими вона керує. Службовці та найманці Кремля викрадають, ув’язнюють та катують людей в цих регіонах за їх віросповідання. Уряд Росії порушує міжнародне гуманітарне право та міжнародні зобов’язання з поваги та захисту релігійних свобод.
Російські посадовці несуть відповідальність за релігійні переслідування, і законопроєкт має допомогти притягнути їх до відповідальності.
Порушення, які Москва здійснює на окупованій та контрольованій території, переважно спрямовані проти Православної Церкви України, Української Греко-католицької Церкви, протестантів та Свідків Єгови. Схоже що тепер ця політика просувається вглиб і стає державною політикою.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button