Світ

Китай «ліквідував» домашню церкву в рамках репресій

За словами правозахисників, 19 серпня влада Китаю офіційно «ліквідувала» історичну домашню церкву в Сіані, провінція Шеньсі, у рамках придушення церков, які відмовляються приєднатися до контрольованої державою Церкви «Трьох Я».

Джерело: christianheadlines.com

Церква Достатку, заснована близько 30 років тому, була названа «культом», який нібито збирав незаконні пожертви, і офіційні особи закрили її як «незаконну громадську організацію», тобто таку, яка відмовилася приєднатися до контрольованої Комуністичною партією Китаю Церкви «Трьох Я», згідно з релігійною правозахисною організацією Bitter Winter.

Як повідомляє Bitter Winter, закриття було частиною заклику президента Китаю Сі Цзіньпіна в грудні 2021 року вжити заходів проти «не китайських» і «нелегальних» релігійних груп.

«План Сі Цзіньпіна щодо примусу всіх християн-протестантів приєднатися до контрольованої урядом Церкви “Трьох Я” або зіткнутися з арештом і «ліквідацією» своїх церков як «незаконних» релігійних груп безжально втілюється в життя», — заявила група.

Церкві Достатку було наказано припинити діяльність, інакше її члени та пастори будуть піддані арешту та затриманню. Bitter Winter повідомили, що пастор Церкви достатку Ліан Чангнянь і його син, пастор Ліан Сюлянг, були поміщені під «нагляд у визначеному місці».

Заборона також була націлена на Китайську асоціацію Євангелія, яка є частиною тієї ж мережі домашніх церков, заявила правозахисна група.

Християнська правозахисна організація China Aid повідомила, що Бюро з цивільних справ і Бюро з релігійних справ висунули звинувачення проти персоналу Церкви Достатку в незаконних зібраннях, незаконному зборі коштів і незаконній реєстрації місць проведення.

Дружина одного з арештованих пасторів заявила, як повідомляє China Aid, що у пастора Лянь Сюляна на лобі був великий синець від побиття.

«Його очі були налиті кров’ю, а в кутиках очей була засохла кров, – заявила вона. − На його масці також були плями крові. Його руки й кисті були в синцях і опухли. Безсумнівно, було фізичне насильство з боку цих так званих співробітників правоохоронних органів під час їхньої “охорони правопорядку”».

Пастори, їхні дружини та інші працівники були заарештовані 17 серпня, повідомляє China Aid. Дружин і більшість церковних працівників було звільнено, але не проповідника Фу Цзюана, повідомляє група.

«Місцеперебування проповідниці Фу Цзюань невідоме, а її чоловік поки не отримував офіційного письмового повідомлення про затримання», — повідомила одна з дружин пастора.

З моменту заклику президента Сі до придушення неофіційних релігійних організацій на Національній конференції КПК з питань роботи, пов’язаної з релігією 3-4 грудня 2021 року, влада провела рейди в церквах, які відмовляються приєднатися до Церкви «Трьох Я» у Пекіні, Шеньсі, Шаньсі, Провінції Цзілінь і Сичуань, повідомляє Bitter Winter.

19 серпня близько 100 озброєних поліцейських у Ліньфені, провінція Шаньсі, оточили близько 70 членів Covenant Home Church, які відвідували батьківсько-дитячий табір, повідомляє група. Затримуючи дорослих, поліція також обшукала будинки членів церкви Хань Сяодуна, Лі Цзе та його дружини Лі Шаншань і вилучила християнські книги та документи.

У неділю (21 серпня) у місті Чанчунь, провінція Цзілінь, поліція провела обшук у домашній церкві Changchun Sunshine Reformed Church, повідомляє Bitter Winter.

«Як показали поширені вірянами відео, присутні на службі були побиті агентами, – заявив Bitter Winter. − У двох жінок стався серцевий напад, їх довелося госпіталізувати».

Офіцери затримали дев’ятьох християн, у тому числі пастора Го Муюна, старійшину Цюй Хунляна та брата Чжана Лянляна, яких звинуватили в управлінні незаконною релігійною організацією, повідомила група.

14 серпня в Пекіні відбувся обшук у філії церкви Сіон Ментоугоу.

«Комп’ютери були конфісковані, а пастор Ян Цзюнь і дев’ять віруючих були затримані, хоча згодом їх відпустили», – повідомив Bitter Winter.

Китай посів 17 місце списку країн, де найважче бути християнином, організації Open Doors за 2022 рік.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!