Світ

Шольц став другим канцлером, котрий на присязі не згадав Бога, відмовившись від благословення

Новий канцлер Німеччини, соціал-демократ Олаф Шольц у середу склав присягу в Бундестазі, опустивши з неї при цьому згадку про Бога, він став другим канцлером після Герхарда Шредера, хто так вчинив.

Джерело: telegra.ph

Шольц був хрещений і належав євангелічній церкві, проте покинув її. Нині він характеризує себе як нерелігійну людину. Шольц заздалегідь повідомив публіку, що не використовуватиме фразу «і нехай допоможе мені Бог» у присязі.

Ця фраза є в тексті присяги в Основному законі країни, але її використання залишається на розсуд політика, що дає присягу.

Меркель, дочка теолога та вчений-фізик, регулярно використовувала цю фразу. Єдиним канцлером, який опустив її у тексті присяги, був також соціал-демократ Герхард Шрьодер. Він при цьому вважає себе віруючим, відмову від використання фрази він пояснював тим, що віра є «особистою справою».

Читайте також: 

Не зважаючи на нерелігійність, Шольц регулярно наголошує на повазі до християнських цінностей, які, за його словами, вплинули на його становлення.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 2-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

2 Коментарів

  1. “Не зважаючи на нерелігійність, Шольц регулярно наголошує на повазі до християнських цінностей, які, за його словами, вплинули на його становлення.”
    А от як очолюваний канцлером Олафом ШОЛЬЦЕМ новий німецький уряд направду збирається “поважати християнські цінності”, можна дізнатися, скажімо, отут:
    https://politteo.online/novyny/nimeczka-koalicziya-stvoryt-umovy-dlya-populyaryzacziyi-abortiv/
    А що стосується вже ексканцлерки ФРН Ангели МЕРКЕЛЬ, то не секрет, що вона в юні й молоді роки була в “НДР” (Східній Німеччині) свідомою й переконаною активісткою т. зв. “Союзу вільної німецької молоді” (тамтешній аналог радянського комсомолу). Так що…

  2. Р. S. До речі. Свого часу райхсканцлер Німецької імперії Адольф ГІТЛЕР в своїх публічних виступах також деколи згадував Бога…
    Одначе…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button