Політика

Альтернатива ЄС та протистояння Росії: Джонсон запропонував Зеленському створити союз із сімома країнами

9 квітня у Києві Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон запропонував Президенту України Володимиру Зеленському створити новий міжнародний альянс, держави якого ревно ставляться до свого національного суверенітету, економічно ліберальні та готові протистояти військовій загрозі Росії. Також союз нібито стане альтернативою ЄС. Учасниками ініціативи можуть стати Велика Британія як лідер, Україна, Польща, Естонія, Латвія, Литва та, можливо, Туреччина пізніше.

Джерело: eurointegration.com.ua з посиланням на corriere.it

Зазначається, що Джонсон вже місяць працює над новою системою політичних, економічних та військових альянсів, яка збере країни, об’єднані недовірою до Брюсселя, а також які стануть відповіддю Німеччині на військову агресію Росії.

Український уряд поки не визначився щодо нової ідеї, але й не відкинув її.

Повідомляється, що ймовірно, Президент України Володимир Зеленський чекає на європейський саміт 23 червня, коли лідери 27 країн-членів ЄС повинні вирішити, чи надавати нашій країні статус кандидата, щоб офіційно розпочати переговори про вступ до Євросоюзу. А до зустрічі Європейська комісія ще повинна надати свою оцінку щодо заявки України на вступ.

Є чутки, зазначає видання Corriere Della Sera, що пропозиція Джонсона була саме для того, щоб чинити тиск на європейських лідерів напередодні червневого рішення.

Окрім того, не відомо, як Польща або країни Балтії поставляться до ініціативи, яка може скомпрометувати їхні відносини з Брюсселем.

Нагадаємо, що 9 травня Президент США Джо Байден підписав важливий закон, який дозволить Україні отримувати більше військової допомоги від США і прискорить її надання. Документ має назву «Ленд-ліз». Детальніше читайте за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button