Християнські новини

Християни безпосередньо впливали на протести в Гонгконзі

Протести в Гонконзі почалися місяці тому як мирна демонстрація проти законопроекту про екстрадицію, ухваленого урядом Гонконгу. Люди Гонконгу стурбовані тим, що авторитарна влада використовуватиме цю політику видачі для повернення осіб, звинувачених у політичних злочинах, до материкового Китаю.
Дивовижно, за словами Боккі, протести не організовані однією людиною, а були скоріше стихійним вибухом.
Важливо знати але, більшість людей не усвідомлює, що багато протестуючих у Гонконзі є християнами.
«Я був дуже здивований, бо бачив різні протести в західному світі і ніколи не був свідком того, як люди співали християнські гімни. У Гонконзі, де християн меншість, де ви навіть не сподіваєтесь почути будь-які гімни, де б ви не співали, тисячі з них співали разом і трималися за руки », – розповідає Боккі Ван Марен. “Ви бачите цю співпрацю з християнами, і вони дуже активно виступають на знак протесту”.
Боккі переказує свої розмови з християнськими протестантами, оскільки вони висловлювали занепокоєння тим, що їх будуть переслідувати так само, як християн переслідують у материковому Китаї – Біблії спалюють, церкви спалюють. Вони побоювалися, що законопроект про екстрадицію буде використаний для арешту християнських лідерів та встановлення системи віросповідання, яка узгоджується з Китайським урядом. Люди бояться висловлюватися через страх відплати, поділяє Боккі, але вони також бояться втратити свої права на вільне богослужіння.
Безстрашність протестуючих вразила Боккі. «Вони знають, як боротися зі сльозогінним газом. Вони знають, як поводитися з гумовими кулями. Я маю на увазі, вони використовують парасольку, наприклад, як щит ».
Хоча протести розпочалися мирно, як тільки поліція долучилася, це стало небезпечно, за словами Боккі. «Мене вдарили гумовою кулею по моїй руці, коли я був на боці протестуючих. Тож поліція насправді не дискримінує, хоча я носив прес-жилет, який є жовтим жилетом ».
Ці протестувальники – це не просто активісти, а повсякденні люди, які бояться бути придушеними, переслідуваними та змушеними замовчувати, те що бачать на материковому Китаї.
У Гонконзі після жорстких сутичок з поліцією демонстранти заблокували дороги до аеропорту
Керівниця адміністрації Гонконгу Керрі Лам в телезверненні оголосила про відкликання законопроекту, який передбачає екстрадицію звинувачених у злочинах в Китай. Повне його відкликання було однією з  основних вимог протестуючих.

Більше про протести в Гонконзі:

Раніше Лам заявляла лише про призупинення просування малопопулярного законопроекту, називаючи його “мертвим”, що не задовольнило демонстрантів. Під час звернення керівниця адміністрації  також виступила проти скликання окремої незалежної комісії для розслідування дій поліції під час заворушень, чого також вимагають демонстранти.
На її думку, цілком достатньо використовувати механізм Незалежної ради з розгляду скарг на співробітників поліції (IPCC). Глава адміністрації також заявила про неприйнятність вимоги активістів про амністування затриманих учасників вуличних заворушень без суду і слідства.
Мітингарі почали вимагати не лише остаточної відмови від цього законопроєкту, а й відставки Керрі Лам і розслідування дій поліції під час демонстрацій. За даними організаторів, в акціях брали участь понад мільйон людей. Це були найбільші протести в Гонконзі з часу передачі цієї колишньої британської колонії Китаю в 1997 році.

Джерело: lifesitenews.com

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button