СвітХристиянські новини

Китай намагається викорінити християнство

Влада Китаю посилює масштаби гонінь не тільки на мусульманське населення, але і на інші конфесії – християни в Піднебесній теж стали піддаватися численним проявам дискримінації та утисків.
Провінцію Чжецзян називають «китайським Єрусалимом» через велику чисельність християн і кількість церков. У 2017 році уряд випустив указ про встановлення камер спостереження в храмах з метою «боротьби з тероризмом»

Повідомляє The Epoch Times.

У 2018 році були введені нові норми, що обмежують контент християнської релігійної тематики в китайському інтернеті – право розміщувати «деякі види релігійного контенту» збереглося лише в офіційних духовних організацій, а приватним особам-християнам це заборонено. Зокрема, в Китаї не можна викладати в інтернет кадри з тими, що моляться і навіть фото кадіння ладану.

З 2014 року в Чжецзяні стали прибирати хрести з храмів відповідно до 36-сторінкової директиви, що пропонує розміщувати хрести на фасадах будівель замість їх верхівок, при цьому сакральні символи повинні зливатися за кольором зі стінами храму і не перевищувати за висотою одну десяту частину фасаду.
У грудні 2018 року біля 100 прихожан однієї з протестантських церков в Ченду, столиці провінції Сичуань, було заарештовано разом з пастором. Всього за 2018 рік правозахисники нарахували понад 10 000 випадків арешту практикуючих християн за «порушення», пов’язані з проявами побожності. Обмеження релігійної активності дітей.
У 2016 році комуністичний режим випустив нові норми, що забороняють уйгурским неповнолітнім відвідувати культові споруди й вивчати релігію. Під ті ж обмеження потрапили й китайські християни – їхнім дітям теж заборонили відвідувати релігійні заняття. У 2017 році влада міста Веньчжоу в провінції Чжецзян заборонили діяльність недільної школи.
Тоді християни перенесли заняття на суботу і стали проводити їх підпільно в приватних будинках. Нав’язування відмови від віри. У серпні 2018 року китайські християни масово розмістили на своїх сторінках в соцмережах запис наступного тексту: «Прийняття віри в християнство було сліпим слідуванням за тенденціями. Тепер у мене є більш глибоке розуміння цієї релігії й вірувань, і після подальшого вивчення християнства я краще зрозумів свої духовні потреби. Я оголошую, що більше не буду брати участь у християнській релігійній діяльності й більше не вірю в християнство». Імовірно, таке формулювання було «запропоновано» християнам працівниками компартії Китаю.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!