Блог Сергія Головіна

Католицьке Різдво?

Що таке католицьке Різдво? Боюся, що словосполучення це – наслідок невігластва. Різдво – це святкування народження Господа нашого Ісуса Христа, і воно не може бути ні католицьким, ні православним, ні протестантським! Воно – одне! ЯкОдин Господь, одна віра, одне хрищення, 6один Бог і Отець усіх, що Він над усіма, і через усіх, і в усіх” (Ефесян 4: 5,6). І, хоча точна дата народження Ісуса невідома, вже понад півтори тисячі років існує загальнохристиянська традиція святкувати Різдво 25 грудня, а Новий Рік (Обрізання Христове), відповідно, – 1 січня.

Дата – одна. А ось календарі – різні. І католики, і протестанти, і авторитетні православні церкви, такі як Константинопольська (перша в диптиху!), Елладська і Болгарська, так само як і більшість помісних православних церков, відзначають 25 грудня по загальноприйнятому, знайомому всім нам сьогодні, календарю. Окремі ж церкви продовжують користуватися давнім юліанським календарем, який, не маючи високосних років, за півтори тисячі років відстав майже на два тижні, і 25 грудня в ньому тепер приходиться на 7 січня загальноприйнятого календаря (а з 2100 р. припадатиме на 8 січня). Відповідно, і Новий Рік (1 січня) у них настає 14-го січня за сучасним календарем.

Але хоч календарі і різні, свято-то – одне! “Чи ж поділився Христос?” (1 Коринтян 1:13). Як пише євангеліст Матвій, “все оце сталось, щоб збулося сказане від Господа пророком, який провіщає: Ось діва в утробі зачне, і Сина породить, і назвеш ім’я Йому Еммануїл, що значить: з нами Бог” (Від Матвія 1:22, 23).

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Сергій Головін

Доктор філософії (Ph.D), доктор прикладного богослів'я (D.Min), магістр гуманітраних наук МА, релігієзнавство,, магістр природознавства (фізика землі), магістр педагогіки (фізика). Президент Християнського Науково-аполегетичного Центру.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. “Окремі ж церкви продовжують користуватися давнім юліанським календарем, який, НЕ МАЮЧИ ВИСОКОСНИХ РОКІВ…” (?!)
    Невже це СЕРЙОЗНО?!
    Якщо б таке, м’яко кажучи, “дивне” твердження хтось (перепрошую) “ляпнув” із не надто поінформованих –
    адептів-невігласів цього секулярно-безбожного світу, то можна було б – у відповідь – сказати: “закушувати треба…”
    А тут…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button