Новини суспільстваХристиянські новини

У КМДА відбувся круглий стіл «Сім’я та діти: київська стратегія-2020»

Круглий стіл «Сім’я та діти: київська стратегія-2020», який проходив 19 грудня, був присвячений захисту інтересів інституції сім’ї, дитинства, батьківства, материнства на території Києва.

До участі у заході запрошено органи влади та органи місцевого самоврядування, науковці, журналісти, освітяни, представники громадськості, в тому числі дитячих і молодіжних організацій.

Круглий стіл відкрив та модерував голова Руху «Всі разом!» Руслан Кухарчук. Він зауважив, що метою заходу є консолідація зусиль представників органів влади і громадськості для захисту цінностей української сім’ї та формування державної сімейної політики. Спікер наголосив, що сімейна тематика має стати наскрізним елементом ключовим фактором діяльності столичної влади.

Участь у круглому столі взяв радник київського міського Голови Ігор Луценко. Він доповів про те, що сім’я має бути на порядку денному на всіх рівнях влади.

«Киів — це зразок для інших міст України. Що сьогодні є в Києві, завтра буде в регіонах. Саме тому величезна кількість київських міських ресурсів має витрачатися на суспільно-корисні речі. Саме сім’я — це те, що об’єднує всіх громадян», — зауважив Ігор Луценко.

Серед спікерів була Олена Гонтаренко — завідувач відділу сімейної політики Служби у справах дітей та сім’ї КМДА. Вона презентувала роботу Служби за поточний рік, а також надала аналітичні данні щодо діяльності в контексті підтримки батьківства та дитинства у місті Київ. Вона наголосила, що розвиток дитини не може розглядатися поза сім’єю.

Сергій Цвєтков, виконавчий директор «Міжнародного центру батьківства», наголосив про важливість батька в розвитку дитини та необхідності створення тандему між інститутом сім’ї та державою. Він презентував план розвитку відповідального батьківства. Спікер зауважив: «Філософія відповідального батьківства — це щось важливе та надзвичайно цінне. Відповідальне батьківство дорівнює відповідальна держава».

Серед учасників заходу був Роман Голованов, голова «Лабораторії дитинства». Роман зазначив, що, на жаль, в Україні культури свідомого батьківства немає, і саме це є причиною багатьох суспільних патологій.

«Для того, щоб жити в успішній та розвинутій країні, нам, перш за все, треба боротися за власні сім’ї, за дітей. Необхідно докладати зусиль для розвитку здорових та якісних відносин. Тому ми, як активна громадськість, рухаємось до того, щоб співпрацювати із органами державної влади», — зазначив доповідач.

Слово взяла Тетяна Коцеба, голова правління ГО «Федерації жінок за мир у всьому світі». Вона — мати 5 дітей, 12 років займається громадською діяльністю. Тетяна обурюється тим, що зараз її діти не можуть вільно висловлювати думку стосовно повноцінної сім’ї, де є тато і мама, чоловік та жінка. Вона зауважила, що саме від любові чоловіка та жінки народжуються справжні сім’ї та зростають психологічно здорові діти.

До обговорення долучилася Марія Єршова, голова ГО «Варта життя», сертифікований тренер зі статевого виховання. Вона зауважила про підміну понять між «сексуальним вихованням» та «статевим вихованням». Наголосила на необхідності викладання саме статевого виховання у навчальних закладах та формувати у дітей правильні орієнтири, що є запорукою їх розвитку.

Слово взяв Віталій Віноградов, представник ГС «Всеукраїнський собор» у громадській раді Мінітерства культури, молоді і спорту. Він висвітлив перспективи та загрози розвитку молодіжної політики. Проаналізував позитивні та негативні моменти проекту «Стратегії розвитку молодіжної політики», розробленого відповідним міністерством.

До заходу долучився Юрій Сиротюк, депутат Київської міської ради. Він зауважив, що обов’язок депутатів всіх рівнів —  представляти нормальні, здорові інтереси і відстежувати негативні прояви та їх уникати.

«Я готовий підтримати та лобіювати програму розвитку сім’ї та відповідального батьківства на рівні міста. Нам треба завойовувати українців нашими, традиційними правильними позитивними цінностями», — зазначив депутат.

Підсумком круглого столу стало ухвалення Резолюції. Документ підтримали всі учасники заходу.

Джерело: Собор

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

4 Коментарів

 1. п. Юрій СИРОТЮК – політик праворадикального гатунку, активний функціонер ВО “Свобода”.
  Оце і викликає деяке здивування і нерозуміння, що просімейний рух, в якому чи не провідну роль грають християни (в т. ч. ЄВАНГЕЛЬСЬКІ), готовий, як виглядає, блокуватися БУДЬ з КИМ – навіть з політиками, м’яко кажучи, неоднозначної репутації…
  Мабуть, задля “нарощування” своїх “м’язів” – кількісних і всіляких інших…
  Не хочу провадити ніяких паралелей і аналогій.
  Тим не менше. Коли, наприклад, до влади в Німеччині прийшов Гітлер та його правоекстремістська нацистська партія, то, скажімо, немало християн-лютеран, ніяк не розгледівши там “роги Люцифера”, щиро вітали цю подію і навіть почали співпрацювати з цим новим – тоталітарним і, по суті, безбожно-людиноненависницьким режимом…

 2. Р. S. До речі, правлячий режим ІІІ райху теж (начебто) захищав і впроваджував в Німеччині “сімейні цінності”…
  І це, як виглядає, дуже – поряд з деякими іншими “позитивними досягненнями” гітлерівської влади – імпонувало тим окремим – дещо “засліпленим” християнам-лютеранам, які геть прогледіли в запекло-тоталітарному нацизмі безбожно-людиноненависницькі “роги Люцифера”… :(

 3. Р. Р. S. Так от, у тому часі ця “невидюща”, а точніше – дещо “підсліпувата” (і саме на ПРАВЕ око) частина німецьких лютеран, зате чітко бачила оті “роги Люцифера”, головним чином, у лівих марксистських партіях – комуністів і соціал-демократів… І це – загалом, НІЯК не суперечило тодішній ситуації й істині…
  І в сьогоднішній незалежній Україні – принаймні, багато в чому – це також є. Тобто “роги Люцифера” стирчать не лише й тільки у ЛГБТ-збоченців та їхніх – неомарксистських ліволіберальних (ґендерно-содомських) ідеологів, а також адвокатів і лобістів.
  Тут, з “рогами Люцифера”, також “ошиваються” і адепти “русского мира”, і прибічники окультно-неопоганської (псевдопатріотичноЇ) квазі-“культури” тощо.
  Між іншим, принаймні, певна частина симпатиків останньої, зазвичай, завзято – з палаючими смолоскипами в руках – марширують у лавах праворадикальних (і також – нібито “просімейних”) “ультрапатріотів”. Тих, які – під час своїх “маршів-парадів” – постійно й гучно скандують оте скандально відоме – “Люциферорогоносне” гасло-слоган: “Слава нації! Смерть ворогам!”…
  Інакше кажучи. Гадаю, що маємо бути вельми пильними й обачними. І не лише суто духовно, а й ПОЛІТИЧНО. Аби цією своєю політичною, по суті, НЕРОЗБІРЛИВІСТЮ і КОН’ЮНКТУРЩИНОЮ – не дай Боже! – не повторили сумний досвід згаданої вище – всуціль безвідповідальної частини лютеран в ІІІ райху!
  А також. Хотів би – стосовно змісту цих моїх ТРЬОХ коментів – почути (прочитати) конкретну думку-відповідь. Наприклад, когось з відомих і авторитетних християн – активно-провідних діячів вітчизняного просімейного руху. :)

 4. А також. Іще дещо поміркувавши над цією темою, дійшов, зокрема, до такої думки. А саме.
  Якщо поміж християнами, з одного боку, та якимись політиками чи громадськими діячами досить радикального спрямування, з іншого, виявляються певні СПІЛЬНІ (схожі, однотипні) погляди або наміри, то тоді, природно, може виникнути бажання узгодити та об’єднати свої зусилля – для їхньої успішної реалізації.
  Й тоді, безумовно, відкривається, мабуть, унікальна можливість для християн. Тобто постаратися – словом і ділом – донести до цих діячів-радикалів правдиве Христове Євангеліє, щоби вони, зрештою, щиросердно покаялися і навернулися до милостивого й люблячого всіх людей Месії-Спасителя! :)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button