Новини суспільстваХристиянські новини

Міжнародні експерти надали Україні рекомендації щодо захисту дітей в інтернеті

19 грудня  відбулася презентація та обговорення рекомендацій для України щодо безпечного інтернету для кожної дитини від Міжнародного союзу зв‘язку.
“Захист дітей в Інтернеті — надзвичайно важлива тема, тому дуже прикро, що раніше в Україні їй не приділялося достатньо уваги. Однак протягом останніх місяців ми спостерігаємо колосальний прогрес: перше всеукраїнське дослідження, перші конференції, участь України у Глобальному саміті проти сексуальної експлуатації дітей онлайн, — зазначає Заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан. — Вже 21 січня 2020 року ми запускаємо перший в Україні онлайн-курс для батьків на тему безпеки дітей в Інтернеті. Також ми долучаємося до створення Національної концепції «Безпечний Інтернет для дітей».

Офіс Уповноваженого Президента з прав дитини спільно з Міжнародним союзом електрозв’язку провели онлайн опитування. У ньому взяли участь 11 тисяч респондентів. Результати опитування свідчать, що:

  • 67% дітей бачили в інтернеті те, що їх засмучувало;
  • 24% батьків зазначають, що їхні діти стикалися з проблемами в інтернеті;
  • 30% дітей зізнались, що готові зустрітися з людиною, з якою вони познайомилися онлайн;
  • 85% батьків не знають, куди можна сповістити про відповідну проблему.

Понад шістдесят експертів, фахівців сфери кібербезпеки та журналістів відвідали конференцію «Безпечний Інтернет для кожної дитини», аби обговорити проблему недостатньої захищеності українських дітей в онлайні.
Захід відбувся під егідою Мінцифри та Офісу уповноваженого президента з прав дитини, та за підтримки Міжнародного союзу електрозв’язку та Британського посольства.
Експерти Міжнародного союзу електрозв’язку Девід Райт та Борис Радановіч презентували загальні рекомендації, що допоможуть перетворити український Інтернет на безпечний простір для дитини. Серед них:

  • Створити національну координаційну раду з питань безпечного інтернету для кожної дитини;
  • Доповнити українське законодавство нормами щодо перегляду та зберігання матеріалів, що зображують сексуальне насильство над дітьми, ввести поняття кібер грумінг та кібер булінг;
  • Впровадити рекомендації Ради Європи щодо захисту дітей від сексуального насильства в Інтернеті;
  • Запровадити механізм звітності стосовно матеріалів, що містять сексуальне насильство над дітьми, в Інтернеті;
  • Створити процедуру безпечного підбору працівників, що перебувають у контакті із дітьми;
  • Створити Український центр безпечного Інтернету;
  • Запровадити інструменти батьківського контролю в Інтернеті;
  • Забезпечити безпечний доступу до публічного, зокрема шкільного Wi Fi;
  • Посилити міжнародну співпрацю з правозахисними організаціями, сектором IT та інше;
  • Реалізувати комплексний науковий дослідницький проєкт на тему рівня захищеності дітей в Інтернеті;
  • Посилити навчання для освітян з питань безпеки дітей в Інтернеті;
  • Підвищити обізнаність щодо норм законодавства.

У ході конференції також презентували модель WeProtect та можливості сертифікату ICPC – проєкту, розробленого за спільною ініціативою Національної  Агенції з боротьби зі злочинністю та ACRO, з метою захисту дітей від злочинців, що виїжджають закордон, аби зловживати доступом до беззахисних дітей за допомогою роботи або волонтерства. Ден Лескі-Херд та Ніколла Булл поділилися з присутніми досвідом Великої Британії у боротьбі із загрозами та мігруючими правопорушниками, що чинять злочини сексуального характеру проти дітей.
«Питання безпечного інтернету можна вирішити лише у тісній співпраці між центральними органами виконавчої влади, громадськими організаціями та представниками Інтернет, телеком та IT індустрії. Водночас злочини проти дітей в інтернеті не мають державних кордонів, тому міжнародна співпраця вкрай важлива», — зазначила Анастасія Дьякова, координаторка програм із захисту дітей від насильства з Офісу Уповноваженого Президента з прав дитини.

Джерело: thedigital.gov.ua

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button