Аналітика

Канабіс викликає психози та залежність − нове дослідження

Великий медичний журнал у Сполученому Королівстві The Lancet опублікував детальну дослідницьку статтю експертів із психічного здоров’я, яка попереджає, що продукти канабісу з високими концентраціями ТГК, хімічної речовини, яка, як відомо, впливає на розум, пов’язані з психозами та залежністю у споживачів.

Джерело: 1.cbn.com

Аналіз експертів був опублікований в британському журналі The Lancet 25 липня.

«Наскільки нам відомо, ми представляємо перший систематичний огляд зв’язку ефективності канабісу з психічним здоров’ям і залежністю», – написали у вступі до статті епідеміологи Ліндсі Хіндес і Джемма Тейлор, психолог Том Фріман і три інших автори статті.

«Загалом, вживання канабісу з більшою активністю у порівнянні з канабісом з меншою активністю було пов’язане з підвищеним ризиком психозу та розладів, пов’язаних із вживанням канабісу, − йдеться в документі. − Докази варіювалися щодо депресії та тривоги».

За словами дослідників, в останні роки концентрація ТГК в канабісі зросла в усьому світі.

«У США та Європі концентрація ТГК зросла більш ніж удвічі за останні 10 років, і нові легальні ринки сприяли швидкому розвитку продуктів з канабісу з більшою ефективністю, ніж у попередніх продуктів, таких як концентровані екстракти», — зазначили дослідники.

Схожі статті

Автори також пояснили, що люди, які вживали марихуану з високим рівнем ТГК, частіше мали «психотичний епізод». Одне дослідження навіть показало, що у людей, які щодня вживають сильнодіючу марихуану, у п’ять разів частіше діагностують психоз, ніж ті, хто ніколи не вживає цей наркотик», − повідомляє The Fix.

Медичні експерти раніше попереджали, що марихуана може викликати сильну залежність. Відповідно до звіту, опублікованого Національним інститутом зловживання наркотиками, який востаннє оновлювався у квітні 2020 року, «вживання марихуани може призвести до розвитку проблемного вживання, відомого як розлад вживання марихуани, який у важких випадках набуває форми залежності. Останні дані припускають, що 30 % тих, хто вживає марихуану, можуть мати певний ступінь розладу вживання марихуани».

«Експериментальні дослідження показують, що ТГК викликає інтоксикацію, когнітивні порушення, тривогу та минущі психозоподібні переживання, — пишуть автори. −Ефекти ТГК залежать від дози, а це означає, що продукти канабісу з більшою ефективністю (продукти з високою концентрацією ТГК) може збільшити ризик заподіяння шкоди споживачам канабісу».

Зараз у США 37 штатів і Вашингтон, округ Колумбія, дозволяють обмежене медичне використання канабісу. Дев’ятнадцять штатів і округ Колумбія також дозволяють легальне використання марихуани в рекреаційних цілях.

Зі зростанням споживання наркотиків дехто закликає до легалізації наркотиків на федеральному рівні. 16 липня президент Джо Байден сказав: «Я не думаю, що хтось повинен сидіти у в’язниці за вживання марихуани. Зараз ми працюємо над законопроєктом про злочини».

21 липня демократи в Сенаті оприлюднили свою пропозицію щодо легалізації марихуани, яка скасує федеральну заборону на цей наркотик і передасть повноваження штатам визначати, як це регулювати, повідомляє ABC News.

Запропонований захід, відомий як Закон про адміністрування та можливості використання канабісу, підтримали лідер більшості в Сенаті Чак Шумер (D-NY), голова фінансового комітету Рон Вайден (D-OR) і сенатор Корі Букер (D-NJ). Це легалізує марихуану по всій країні, водночас створить вимоги FDA, як-от правила, які контролюють інші продукти, такі як тютюн і алкоголь.

«Легалізація канабісу виявилася надзвичайно успішною на рівні штату, тому настав час Конгресу наздогнати решту країни, — сказав Шумер у промові в Сенаті. −Я пишаюся тим, що став першим лідером більшості, який сказав, що настав час покласти край федеральній забороні на марихуану, і цей законопроєкт забезпечує найкращу основу для оновлення наших законів про марихуану та усунення десятиліть шкоди, завданої війною з наркотиками».

Але політологи відзначають, що цей захід викличе важку боротьбу в Сенаті, де для його підтримки знадобиться щонайменше 10 республіканців. Також не всі демократи в палаті гарантовано підтримають це.

У квітні минулого року Палата представників США прийняла Закон MORE про декриміналізацію канабісу.

Тим часом у деяких штатах триває боротьба з марихуаною. Як повідомляв CBN News у травні, понад 100 релігійних лідерів у Північному Центральному Огайо закликають законодавців не легалізувати рекреаційне використання марихуани.

За даними Front Lines Ohio, близько 110 священнослужителів надіслали відкритого листа мерам районів, місцевим торговим палатам і місцевому духовенству, пояснюючи, що легалізація вживання заборонених наркотиків ще більше розбестить суспільство.

У відкритому листі наведені дані зі штатів, де марихуана вже легалізована, виявляючи негативний вплив цього наркотику на розвиток мозку молоді та збільшення кількості аварій на дорогах.

Декілька священнослужителів мають церкви в міських районах, які служать сім’ям, які намагаються подолати зловживання психоактивними речовинами.

Якщо штат Огайо запровадить «Ініціативу з легалізації марихуани», дорослим віком від 21 року буде дозволено купувати, зберігати, використовувати, вирощувати та продавати наркотик, повідомляє Ballotpedia.

Запропонована ініціатива схвалена для збору підписів. У разі схвалення його буде включено в бюлетень 7 листопада 2023 року.

До слова, 7 травня, Кабмін підтримав законопроєкт про легалізацію медичного канабісу. Проте релігійні та громадські організації неодноразово закликали народних депутатів України не підтримувати відповідний документ.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button