Аналітика

Дві третини молоді, яка віддана Христу, не відвідує церкву: опитування

Згідно з новим дослідженням, переважна більшість представників покоління Z і міленіалів, які стверджують, що взяли особисте зобов’язання перед Христом, не відвідують церкву особисто або онлайн принаймні раз на місяць.

Джерело: christianpost.com

Серпневий випуск звіту Американського біблійного товариства «Стан Біблії: США 2022» показує, що 40% дорослих покоління Z віком від 18 років відвідують церкву «переважно онлайн». За ними йдуть 36% відвідувачів церкви віком від 77 років.

Однак у звіті стверджується, що серед покоління Z і міленіалів, які прийняли Ісуса, близько 66% не відвідують церкву ні особисто, ні в онлайн принаймні раз на місяць.

Дослідження дало 2598 відповідей із репрезентативної вибірки дорослих віком від 18 років у всіх 50 штатах і окрузі Колумбія, зібраних з 10 по 28 січня 2022 року.

Покоління Z визначається як люди віком від 10 до 25 років у 2021 році, тоді як міленіали були визначені як вік від 26 до 41 року у 2021 році.

У той час як більш ніж половина (54%) усіх дорослих віком до 57 років сказали, що вони «прийняли особисте зобов’язання перед Ісусом Христом, яке все ще є важливим у житті сьогодні», менше третини тих, хто належить до трьох наймолодших поколінь, і прийняли це зобов’язання, є «практикуючими» християнами.

«Це повинно змусити кожного християнина та лідера служіння навмисно розвивати стосунки зі своїми молодшими сусідами, які часто шукають безпеки та надії серед постійно зростаючої тривоги, − сказав Джон Фаркуар Плейк, директор відділу розвідки служіння Американського біблійного товариства. − Ми молимося, щоб кожне покоління могло осмислено пов’язатися зі Словом Божим, залучати його у своє життя та активно жити своєю вірою в громаді».

Практикуючі християни визначалися як ті, хто ідентифікує себе як протестанти або католики, вважає свою віру дуже важливою для них і відвідує релігійні служби принаймні раз на місяць.

Непрактикуючі християни ідентифікують себе як християни, але не відповідають принаймні одній із цих сфер − важливості віри чи відвідування церкви.

Шістдесят один відсоток непрактикуючих християн покоління Z кажуть, що вони взяли на себе особисте зобов’язання Христу, тоді як 57% їхніх колег із міленіалів кажуть те саме. Лише 28% респондентів покоління Z сказали, що вони відвідують церкву принаймні раз на місяць, тоді як 22% міленіалів сказали те саме.

Лише 13% респондентів покоління Z і 12% респондентів міленіалів вважалися «залученими до Святого Письма». Покоління Х (75%) є найбільш залученим до Святого Письма поколінням серед практикуючих християн.

Згідно з опитуванням, ті, кого вважають «непрактикуючими християнами», набагато частіше відвідують служби онлайн, ніж «практикуючі християни».

У той час як практикуючі християни віддають перевагу особистим службам, непрактикуючі християни з такою ж імовірністю будуть відвідувати онлайн-служіння.

Згідно з визначеннями «практикуючих» і «непрактикуючих» християн, наведених в опитуванні, майже половина всіх дорослих американців (46%) потрапляє до категорії непрактикуючих.

«Ви можете вважати їх “сплячим гігантом” церкви», — зазначається в опитуванні.

«Вони мають певний контакт із Біблією та церквою. Вони знають дещо про Ісуса. Проте вони кажуть, що прагнуть дізнатися більше. Як відреагують церкви? Як видавці, благодійні організації, школи та творчі митці підтримають цю зацікавленість?»

Згідно з дослідженням, половина респондентів покоління Z сказали, що «хотіли б більше читати Біблію», а 55% сказали, що їм «цікаво дізнатися більше про Ісуса».

«Серед непрактикуючих християн покоління Z має найвищий відсоток людей, які кажуть, що вони збільшили кількість читання Біблії за останній рік (17%)… а також найвищий відсоток тих, хто каже, що вони зменшили своє читання Біблії (20%), − йдеться у повідомленні. − Це може свідчити про певну мінливість, оскільки вони роблять вибір щодо своєї духовності та звичок читання».

Висновки «Стану Біблії» точно віддзеркалюють звіт Pew, опублікований у березні, який показав, що особиста відвідуваність церков не змінилася після відновлення церков після закриття через пандемію COVID.

У липні 2020 року, через кілька місяців після початку карантину через пандемію, згідно зі звітом, 13 % дорослих американців сказали, що вони особисто відвідували релігійні служби минулого місяця.

У березні 2021 року Pew повідомляв, що цей показник зріс на чотири відсоткові пункти до 17%. А у вересні 2021 року частка дорослих, які сказали, що відвідали богослужіння за останній місяць, зросла до 26%.

Але в березні 2022 року частка американців, які особисто відвідували релігійні служби в попередньому місяці, становила 27%, трохи вище, ніж 26%, про які повідомлялося у вересні минулого року.

Дослідження також підтверджує дослідження Barna 2019 року, яке виявило, що дві третини молодих американців, які регулярно відвідували протестантську церкву принаймні рік у підлітковому віці, кажуть, що покинули церкву принаймні на рік у віці від 18 до 22 років. Лише 34% сказали, що продовжують відвідувати церкву двічі на місяць або частіше.

Серед головних причин, через які вони залишили церкву, вони назвали «перехід до коледжу», члени церкви здавалися «осудливими або лицемірними», вони не відчували зв’язку з людьми в церкві, вони не погоджувалися з позицією церкви щодо соціальних питань, або їх робочі обов’язки не дозволили їм бути присутніми.

Серед молодих дорослих, які регулярно відвідували церкву принаймні один рік у підлітковому віці, 31% зараз відвідує церкву двічі або місяць або більше, що свідчить про те, що ймовірність того, що підлітки, які покинули церкву, не повернуться, становить 69%.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button