Україна

Івано-Франківська міська рада проти ратифікації Стамбульської конвенції

Напередодні акції про підтримку скандальної Стамбульської конвенції 30 листопада, все більше місцевих рад ухвалюють рішення проти ратифікації вказаного документа. Так, на черговій сесії 26 листопада 2021 року Івано-Франківська міська рада ухвалила рішення про звернення до керівництва держави. Депутати звертаються до Верховної Ради та Кабінету Міністрів з проханням захистити інститут сім’ї в Україні.

Джерело: vsirazom

У цьому рішенні депутати вимагають не ратифікувати Конвенцію Ради Європи «Про запобігання та боротьбу з насильством» щодо жінок і домашнього насильства (Стамбульська конвенція). У рішенні міститься прохання не допустити впровадження «гендерної ідеології» у національне законодавство. Також зазначається, що 11 держав-членів Ради не ратифікували Стамбульську конвенцію через те, що вона суперечить національному законодавству та національним інтересам.

Івано-Франківська міська рада наполягає на вдосконаленні національного законодавства в контексті протидії насильству щодо жінок без прийняття спірних правил, які містяться в документі. За словами депутатів, ратифікувати неоднозначний документ − Стамбульську конвенцію − не варто. Достатнім є Українське чинне законодавство щодо боротьби з домашнім насильством.

«Головною перешкодою на шляху ратифікації Стамбульської конвенції є визначення поняття «гендер» та його похідних. Стамбульська конвенція вводить інше розуміння гендеру (стаття 3), ніж українське національне законодавство. … У документі чітко розмежовується поняття статі та гендеру (пункт 3 статті 4), а також гендерної ідентичності (яка розрізняє трансгендерів, агендерів, транссексуалів – загалом, нараховують понад 50 типів статі), – йдеться у Рішенні.

Співголова міжфракційного депутатського об’єднання «За духовність, моральність та християнський шлях розвитку Івано-Франківської територіальної громади» Ярослав Дубас в коментарі порталу vsirazom.ua зазначив:

«Як представники громади, ми рішуче виступаємо проти ратифікації Стамбульської конвенції, оскільки ратифікація такого міжнародного документа вводить в українське законодавство поняття, які замінюють поняття «стать», «сім’я» у такому значенні, як зараз прийнято в Україні. Натомість підтримуючи позицію ВРЦіРО, рух «Всі разом!» та понад 80 місцевих рад, ми вважаємо, що Україна має йти шляхом дотримання законодавства України, зокрема у частині захисту жінок, чоловіків та дітей».

Читайте також: 

Нагадаємо, що в листопаді Львівська облрада виступила проти ратифікації Стамбульської конвенції. Також понад 85 місцевих рад звернулися до Верховної Ради, Президента та Кабінету Міністрів з проханням захистити інститут сім’ї в Україні. Обласні, районні, міські, селищні депутати з усієї країни вимагають:

  • зберегти статтю 51 Конституції України, у якій зафіксовано, що шлюб – це союз чоловіка та жінки;
  • вилучити з українського законодавства ідеологічні терміни «сексуальна орієнтація» та «гендерна ідентичність» та запобігти їх появі в майбутньому;
  • не допустити прийняття закону «Про цивільне партнерство», оскільки він відкриває шлях до так званих «одностатевих шлюбів»;
  • виключити з усіх підзаконних актів норми, які спрямовані на подолання так званих «гендерних стереотипів», оскільки це впливає на природу та біологічну стать;
  • прийняти закон «Про заборону пропаганди гомосексуалізму» для створення безпечного інформаційного середовища для дітей.
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button