Блог Олександра В'ялова

З позитивного: як Ісаак Ньютон провів свій дворічний карантин …

У переддень Різдва 1664 року на лондонських будинках стали з’являтися червоні хрести – перші мітки Великої епідемії чуми. До літа смертоносна епідемія значно розширилася. 8 серпня 1665 року заняття в Кембриджі були припинені і персонал розпущений до закінчення епідемії. Ісаак Ньютон поїхав додому в Вулсторп, захопивши з собою основні книги, зошити та інструменти.
Це були тяжкі роки для Англії – спустошлива чума (тільки в Лондоні загинула п’ята частина населення), недешева війна з Голландією, Велика лондонська пожежа.

Але значну частину своїх наукових відкриттів Ньютон зробив у самоті «чумних років». Зі збережених заміток видно, що 23-річний Ньютон вже вільно володів базовими методами диференціального й інтегрального числення, включаючи розкладання функцій в ряди й те, що згодом було названо формулою Ньютона-Лейбніца. Провівши ряд дотепних оптичних експериментів, він довів, що білий колір є сумішшю кольорів спектра. Пізніше Ньютон згадував про ці роки:
“На початку 1665 року я знайшов метод наближених рядів і правило перетворення будь-якого ступеня двочлена в такий ряд … в листопаді отримав прямий метод флюксій [диференціальне числення]; в січні наступного року я отримав теорію кольорів, а в травні приступив до зворотного методу флюксій [інтегральне обчислення] … В цей час я переживав кращу пору своєї юності й більше цікавився математикою і [натуральною] філософією, ніж коли б то не було згодом ”
Так що не втрачайте даремно час і сили, читайте, займайтеся і робіть відкриття))
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Олександр В'ялов

Закінчив фізичний факультет Харківського національного університету за спеціальністю «теоретична фізика», викладач фізики вищої категорії, вчитель-методист. Засновник приватної християнської школи «Початок мудрості» Автор книги «Вчені мужі Божі», “Співробітники Творця”.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!