Україна

Українські біженці можуть зазнавати «експлуатації та жорсткого відношення»

Цього вівторка Росія оголосила про нове припинення вогню та відкриття гуманітарних коридорів, щоб українські цивільні особи могли безпечно переміщатися з Києва, Чернігова, Сум, Харкова та Маріуполя в обраному ними напрямку.

Джерело: evangelicalfocus

За даними низки ЗМІ, у вівторок вранці Україна розпочала евакуацію цивільного населення із північно-східного міста Суми та з міста Ірпінь неподалік столиці Києва.

«Станом на 09:30, понад 150 людей було евакуйовано і (евакуаційні) заходи продовжуються», − сказав Олексій Кулеба, губернатор Київської області, повідомляє агентство Reuters.

Проте пізніше міністерство закордонних справ заявило у Твіттері, що російські сили «обстріляли 8 вантажівок та 30 автобусів, готових доставити гуманітарну допомогу до Маріуполя та евакуювати цивільних осіб у Запоріжжі».

У понеділок український президент відкинув раніше запропоновані гуманітарні коридори для евакуації людей до Росії чи Білорусі, заявивши, що це «аморально», і закликавши дозволити біженцям вирушити на інші частини власної території України.

Бої, що продовжуються, не дозволили відкрити коридори, про які сторони домовилися минулого четверга. Друга спроба евакуації провалилася в неділю після того, як російські та українські сили звинуватили одна одну у порушенні режиму припинення вогню.

Щобільше, російський уряд заявив Україні, що готовий припинити військові дії «в одну мить», якщо Київ змінить свою конституцію, закріпивши нейтралітет, визнає Крим російською територією та визнає сепаратистські республіки Донецьк та Луганськ незалежними державами.

Два мільйони біженців

Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) повідомляє, що за перші 12 днів російського вторгнення два мільйони людей були змушені залишити Україну в пошуках безпечнішого місця, щоб розпочати життя наново.

Минулої п’ятниці Рада ЄС з юстиції та внутрішніх справ схвалила директиву про тимчасовий захист, яка надає мінімальні стандарти захисту та права, такі як дозвіл на проживання, соціальне забезпечення, медична допомога, доступ до освіти і ринку праці, а також положення про возз’єднання сім’ї на строк до одного року, який може бути продовжено.

Проте сотні тисяч втікачів − це діти, які перебувають без супроводу дорослих або розлучені зі своїми батьками або членами сім’ї. Гуманітарні організації попереджають, що вони, поряд з великою кількістю жінок і людей похилого віку, які також стали біженцями, уразливі для торговців людьми, злочинців та контрабандистів, що діють на кордонах.

Оновлений план дій проти незаконного ввезення мігрантів

За словами директора з європейських справ Європейського християнського політичного руху (ECPM) Лео ван Досбурга, директиви недостатньо, і «ЄС має терміново реалізувати оновлений План дій проти незаконного ввезення мігрантів, який включає заходи щодо запобігання розлученню сімей, а також механізми пошуку зниклих мігрантів».

«ЄС має терміново розпочати оцінку запровадження мінімальних правил криміналізації використання послуг жертв торгівлі людьми (особливо у сфері сексуальної експлуатації)», − додає ван Доесбург.

«Підвищений ризик насильства, експлуатації та жорстокого поводження»

Міжнародна християнська гуманітарна організація World Vision також засудила «згубний психологічний вплив кризи, що триває в Україні, на дітей та сім’ї».

«Нас все більше турбує реальна можливість розлучення дітей з батьками та сім’ями під час переміщення, без захисту опікунів, що наражає їх на підвищений ризик насильства, експлуатації та жорстокого поводження», − говорить Елеонора Монбіот OBE, регіональний керівник World Vision по Близькому Сходу та Східній Європі.

Лорен Агнью, експерт з питань торгівлі людьми християнської благодійної організації CARE, також попереджає, що «люди, які рятуються від конфлікту, прибувають до Польщі, Румунії, Угорщини, Молдови та Словаччини, де, як ми знаємо, на них чекають злочинні угруповання, щоб переправити людей через усю Європу та передати до рук експлуататорів».

«Торгівці людьми полюють на вразливість переміщених осіб, у яких вони бачать можливість отримати прибуток. Криза, подібна до української, − це можливість для бізнесу злочинців. Ми очікуємо на тривожний сплеск числа випадків», − зазначає Агню.

Читайте також: 

У своїй заяві CARE закликає міністрів Великобританії «визнати гострий ризик експлуатації, якому наражається населення України, рятуючись від війни, та активізувати зусилля всередині країни та за кордоном для боротьби з цією огидною індустрією».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button