війна

В ОБСЄ отримали докази російських злочинів проти релігійних громад і діячів України

28 вересня на полях Варшавської конференції з людського виміру, яку цього року організувало польське головування в ОБСЄ, відбувся захід, присвячений проблемі нападу російських військ та окупаційної влади на культові споруди, віруючих і духовенства, за участю делегації українських релігійних діячів та правозахисників.

Джерело: ІРС

Ініціатором окремої дискусії про російські атаки на релігійну свободу в Україні став Інститут релігійної свободи за організаційної підтримки Центру громадянських свобод.

Присутні іноземні дипломати, журналісти, правозахисники та експерти ознайомилися з результатами нового дослідження, представленого керівником ІРС.

«В доповіді “Російські атаки на релігійну свободу в Україні” оприлюднені задокументовані Інститутом релігійної свободи факти цілеспрямованих обстрілів, вандалізму і пограбувань релігійних споруд, нападів на релігійних діячів, включаючи тортури та навмисні страждання, які вчиняли російські військові в Україні у період з 24 лютого. І, на жаль, масштаби російських воєнних злочинів лише зростають із кожним днем продовженням збройної агресії Росії проти України.

Як приклад єпископ Віталій Кривицький навів факти обстрілів, навмисного псування майна, розграбування та вандалізму, що вчинили російські солдати в семінарії Римсько-Католицької Церкви у Ворзелі на Київщині», – зазначив голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць.

Олександр Заєць додав, що ситуація на окупованих територіях стрімко змінюється. Ще на початку війни 2014 року був випадок, коли після деякого часу безперешкодної служби окупанти ув’язнили католицького священника і неодноразово вивозили його нібито на розстріл із мішком на голові, а згодом почали вимагати грошей на його викуп з полону.

Повномасштабне російське вторгнення стало випробуванням для християн євангельських протестантських церков. У неділю, 11 вересня 2022 року, рашисти захопили будівлю церкви християн віри євангельської «Благодать» у Мелітополі Запорізької області, конфіскували майно, а пастора Михайла Брицина вигнали з міста.

«Євангельські церкви, зокрема Церква п’ятдесятників, чимало постраждали від російських окупантів не лише зараз, а ще з 2014 року. Тоді вони вбили чотирьох служителів у Слов’янську на Донеччині. Тепер російські солдати атакують євангельських християн ще більше, вважаючи їх нібито шпигунами чи прихильниками “неправильної” віри, або звинувачують у підтримці української армії», – наголосив заступник старшого єпископа Української Церкви Християн Віри Євангельської Анатолій Козачок.

За словами Козачка, за останні сім місяців багато протестантських церков перетворилися на потужні гуманітарні центри, які допомагають рятувати життя людей на окупованих територіях і в районах, де ведуться активні бойові дії, а також рятувати від голоду та надавати притулок вимушеним переселенцям з різних регіонів України.

Митрофорний протоієрей Української Греко-Католицької Церкви о. Олекса Петрів зауважив, що особливо жорстокі злочини окупантів, зокрема свідоме осквернення християнських святинь в Україні, є свідченням закономірної деградації. За словами священника, на окупованих Росією територіях ведеться цілеспрямована репресивна політика тоталітарного режиму, який не терпить релігійної свободи, зневажає фундаментальні права людини та прагне повністю знищити українську ідентичність.

Щоб відреагувати на реакцію міжнародної спільноти на воєнні злочини Росії проти релігійних громад та мінімізувати подібні напади на українських вірян у майбутньому, Інститут релігійної свободи підготував низку практичних рекомендацій. Виконавчий директор IRS Максим Васін представив пропозиції, підготовлені авторським колективом доповіді «Російський наступ на релігійну свободу в Україні».

Читайте також:

Державний департамент США засуджує руйнування релігійних об’єктів Росією в Україні

Завершився захід серією запитань і відповідей, під час яких українські релігійні діячі та співавтори доповіді ділилися своїми експертними оцінками подій в Україні.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 4-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button