Актуальне

Глибокий зміст імені Еммануїл

Слово Еммануїл дуже тісно пов’язане з цією порою року, тому що одне з найбільш вражаючих месіанських пророцтв говорить:
«Тому Господь Сам дасть вам знака: Ось Діва в утробі зачне, і Сина породить, і назвеш ім’я Йому: Еммануїл». (Іс. 7:14)
Іммануель, Еммануїл,  – подібно слову Ханука, у нього є кілька способів вимови в англійській (і українській мові), але в івриті це два слова: עִמָּנוּ אֵל – з нами Бог.
Обітниця прийти і бути з нами не виникла в 7-му розділі книги Ісаї раптово – Божий намір прийти і жити серед нас простежується в усьому Писанні. Він добре обдумав це і спланував Свій візит.

Тимчасова скинія заповіту

В Едемському саду Бог з Адамом гуляли разом в прохолоді дня. Близькі стосунки, які були колись у Бога з людством, – це те, чого прагне і по чому сумує Його серце з тих пір, як вони були втрачені. Божа любов до нас і бажання бути з нами проявляється в дії, тому що Він створив умови, в яких можна розібратися з гріхом, щоб відносини були відновлені:
«І поставлю місце перебування Моє серед вас, і душа Моя не обридить вами; і буду ходити серед вас і буду вашим Богом, а ви будете Моїм народом ». (Лев. 26: 11-12)
Ми бачимо, що Бог в буквальному сенсі ставить Свій намет посеред Ізраїльського стану, з повністю функціонуючою системою видалення гріха для того, щоб Він міг перебувати серед них. Він ходить з ними, супроводжуючи їх стовпом хмарним і вогненним, і гранично ясно показуючи Своє бажання близькості.
Але у Бога був грандіозний план, набагато більший, ніж тимчасовий намет:
«Співай же та тішся, о дочко Сіону! Бо ось, Я приходжу та перебуватиму посеред тебе, говорить Господь. І вдадуться численні до Господа в той день, і стануть народом і Я перебуватиму посеред тебе, і довідаєшся, що Господь Саваот мене вислав до тебе ». (Зах. 2: 10-11)
Це чудове пророцтво вимовляє Господь, але прочитайте його ще раз уважно …
Він каже, що Господь послав Його.
Бог прийде і буде жити серед нас, і при цьому Його послав Господь! Як це?
Ми бачимо це знову у пророка Ісаї:
«Наблизьтесь до Мене, послухайте це: Споконвіку Я не говорив потаємно; з того часу, як це відбувається, Я був там; А тепер послав Мене Господь Бог і Дух Його ». (Іс. 48:16)
Цей план, згідно з яким Бог посилає Бога жити серед нас, існує з початку часів. Вічний, Який існував від початку, був посланий Господом і Його Духом. Як вам таке?
На цей раз це було особисто. Вже не просто багатозначні символи і пророчі натяки в спеціально побудованому Храмі – приходить сам Бог. І Він був посланий Богом.

Замаскований царствений відвідувач

Коли я був в Йорданії, я чув історію про те, що король почув повідомлення про чиновників зі сфери соціального забезпечення, які погано поводилися зі своїми клієнтами. Як свідчить історія, король сам переодягнувся в бідного старого і підходив до клерків в різних офісах з проханням про допомогу і послуги. Всякий раз, коли він стикався з чиновником, який вів себе грубо, нешанобливо і недоброзичливо, він відводив його в бік і розкривав свою справжню особистість. Він пояснював клеркам, що саме вони зробили неправильно, і звільняв їх. Чи варто говорити, що послуги істотно покращилися після того, як чиновники зрозуміли, що є ймовірність, що вони обслуговують самого короля!
Спочатку вони навіть не очікували, що король з’явиться так скромно. Так і Ізраїль, в більшості своїй, не впізнав часу відвідування.
Цар царів був прямо там, посеред них, але замаскований. Він виглядав як звичайний єврей-тесля з Назарета. Я чув, як одна дитина сказав, що Ісус був «Богом з шкірою», і це досить хороший спрощений опис втілення.
Ідея народження від діви настільки шокує, що єврейський народ зі зрозумілих причин відкидає думку про те, що це може буквально означати написане (як, втім, і дуже багато з тих, хто називає себе християнами, до їх сором). Але Бог – не той, хто уникає чогось обурливого. Він підбадьорює людей вірити. Само собою зрозуміло, що Він може зробити неможливе – Він може зробити все, що забажає. Також само собою зрозуміло, що Бог, який створив всесвіт, не прийшов би до Свого творіння звичайним способом.
Бог проявив Себе, в цьому і полягає Його слава. Божа слава прийшла до нас в Месії, в особистості Ісуса, повна благодаті та правди, тому що Він сам Бог.
«І Слово сталося тілом, і перебувало між нами, повне благодаті та істини, і ми бачили славу Його, славу як Однородженого від Отця ». (Ін. 1:14)

Нарешті знову разом

Великий Божий план відвідування полягав у тому, щоб прокласти нам шлях для нескінченного єднання з Ним. Він розібрався з гріхом раз і назавжди, щоб кожен, хто бажає, міг би очиститися від гріха який нас розділяє, і відновити відносини з Ним.
Складно уявити, як буде виглядати наше вічне перебування З БОГОМ. Але я знаю, що Бог очікує цього з великою радістю.

Джерело: ieshua.org

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Схожі статті

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button