Домашня»Актуальне»Хто такі курди і чому Америка повинна їх захищати?

Хто такі курди і чому Америка повинна їх захищати?

3
Поширень
Pinterest WhatsApp

Турецьке вторгнення на півночі Сирії під приводом боротьби з терористами насправді являє собою не що інше, як ісламський джихад.

«Північна Сирія є одним з небагатьох місць, де після жахливої ​​громадянської війни сформувалася демократична форма правління, і вторгнення Туреччини, можливо, покладе йому край, — заявив Кріс Мітчелл. — Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган використовує союзників-джихадистів, щоб почати війну проти курдських сил, які протистояли ІДІЛ. Але це ще не все: під прицілом опинилися християни Сирії.

Курдський народ зазнає нападу хаотичного президента Туреччини Ердогана, сучасного еквівалента Адольфа Гітлера.

Хто такі курди?

Хто такі курди? Вони — мідійці в Біблії. Вони є нащадками Мадая, одного з шістнадцяти онуків Ноя (див. Буття 10: 2).

Мідійці оселилися в Аміді, місті, яке носило їхнє ім’я (а-мадай). Аміда було перейменовано в Діварбаккір мусульманськими арабами, які підкорили його протягом 7 століття нашої ери.  Араби почали називати етнічних мідян, які мешкали в горах Загрос, арабською назвою  Курди. Араби завоювали високорозумних та промислових мідян, земля яких була всіяна містами, оточеними  прекрасними чорними асфальтовими стінами  та запасами міді. Діварбаккір — арабська назва, що означає “земля бакрських (курдських) людей”. Етнічні мідійці (курди) потрапили під панування арабських мусульман.

Сьогодні Діварбакір (або стародавня Аміда) — найбільше місто південно-східної Туреччини, і в ньому проживає переважна більшість етнічних мідян (курдів), які населяють місто та регіон.  Стародавня Аміда  (або Діварбаккір) — неофіційна столиця Курдистану, назва регіону, яка охоплює частини чотирьох країн (Сирія, Туреччина, Ірак та Іран), де проживає курдський народ. Етнічні курди налічують 35 мільйонів людей і є найбільшою у світі державою без громадянства. Курдистан — лише географічний регіон; але згідно з заявою  від  9 жовтня 2019 року Ейлет Шекеда, колишнього міністра юстиції Ізраїлю,  Курдистан повинен мати свою державу.

Мусульманські араби (суніти та шиїти) Сирії, Туреччини, Ірану та Іраку завжди задавалися питанням, що робити з курдами. Чому?

Мідійці (курди) південно-східної Туреччини, північної Сирії, північно-західного Ірану та північного Іраку відрізняються етнічно, культурно та історично від завоювання сунітських мусульманських арабів у Туреччині та Іраку та від завоювання шиїтських мусульманських арабів у Сирії та Ірані.

Курди є нащадками давніх мідійців і не є етнічно та культурно арабськими.

Те, що зараз відбувається, а саме вторгнення Туреччини в Курдистан,  — це  етнічна чистка. Це геноцид.

Близькі члени сім’ї до мідійців (або сучасних курдів) — перси  в Ірані. Нащадки Мідійців почали розмножуватися і рухатися на схід від гір Загрос, гірського хребта, де  зупинився Ноїв ковчег. Коли мідійці рухалися на південь та схід, вони врешті-решт будували міста в сучасному Ірані, де їх називали перським народом.

Мідійці та перси походять від того самого предка. Якщо ви подивитесь на мову сьогоднішніх мідійців (курдів) у Туреччині та Сирії (мовою, яку називають  курмандж  або іноді курдською) та порівняєте її з мовою сучасних персів в Ірані (мовою, яку називають  фарсі), то побачите, наскільки вони схожі.

Мідійці та перси мали свою окрему культуру, релігію та історію, ніж араби. Коли арабські мусульмани перемістилися на північ від Аравійського півострова і підкорили медійців та персів під  час ранніх арабських мусульманських вторгнень, араби примусили мідійців і персів навернутися в іслам. Але між місцевими етнічними курдами та персами і їхніми завойовниками  завжди існувала ворожнеча.

Арабський мусульманський фундаменталістський уряд шиїтів в Ірані  більше не любить етнічних персів у своїй країні. Так само арабський мусульманський фундаменталістський сунітський уряд Туреччини не любить етнічних мідійців (курдів), які формують більшість населення в південно-східній частині своєї країни (Туреччина), а також північна Сирія та північний Ірак.

Дозвольте мені ознайомити вас з кількома людьми, яких ви могли б знати читаючи про Біблію, які мають мідійське та перське походження. Цікаво зазначити, що Біблія  говорить про мідійців та персів як про один народ.

Мідійці/перси дали нам пророка Валаама, який у 1500 р. До н.е. оголосив:

“Я бачу його, та не тепер, дивлюся на нього, та він не близький! Сходить зоря он від Якова, і підіймається берло з Ізраїля, ламає він скроні Моава та черепа всіх синів Сифа!”(Числа 24:17).

Пророцтво з цієї древньої Мідії вважається першим месіанським пророцтвом Ісуса, яке походить від іноземця, або не єврея. Валаам був тим, що сьогодні люди називають курдом.

У Х столітті до нашої ери євреїв, які жили на півночі Ізраїлевого царства, були захоплені ассирійським царем та вигнанні “до міст мідійців”   (II Царів 18:11), містечок та місць, які сьогодні перебувають на півночі Сирії, північний Ірак та південно-східна Туреччина. 10 північних племен Ізраїлю оселилися в цьому регіоні гір Загрос під назвою  Курдистан  (див. Карту вгорі цієї статті).

З часом євреї 10 північних племен Ізраїлю в Біблії тісно взаємодіяли з Мідіями.

У 2001 році Американський журнал генетики людини опублікував доповідь під назвою “Басейн євреїв Y-хромосоми як частина генетичного ландшафту Близького Сходу”. У статті зазначено:

“Євреї більше пов’язані з групами на півночі родючого півмісяця (тобто курдами), ніж з арабськими сусідами”.

Іншими словами, курди є більш єврейськими, ніж арабськими. Для отримання додаткової інформації про цю міграцію євреїв до Курдистану дивіться чудову книгу Крістофера Кросана під назвою Діти волхвів.

Мідійці/перси дали нам царя Кіра, якого пророк Ісая називає «Месією євреїв» (див. Глави Ісаї 44 і 45). Цар Кір звільнив євреїв Юдеї з вавилонського полону в 539 р. до н. Навіть євреї, що живуть сьогодні,  шанують давнього царя Мідо/перського царя.

Пророк Даниїл поселився серед мідійців і персів у 605 р. до н. Він керував школою волхвів, де він працював «головним адміністратором» (Даниїл 2:48), навчаючи мідійців та персів мистецтву пізнання Єдиного істинного Бога. Даниїл похований у сучасному Ірані.

Мідо/перси дали нам мудреців зі Сходу, які прийшли шукати новонародженого «царя юдейського» (Матвія 2: 1-12). Вони прочитали сувій Даниїла і пройшли навчання в Мідо/Перській школі волхвів. Ці Мудреці — це ті, кого б ми називали сучасними курдами. Вони знали, що Даниїл розумів, що великий Месія, “зірка від Якова”, згаданий пророком Мідії Валаамом).

Після смерті, поховання та воскресіння Христа у 30 році нашої ери, Добрі новини про Ісуса швидко поширилися серед районів Мідії та персів за часів Парфянської імперії  (до 224 р. Н.) Та днів Сасінінської імперії (до 651 р. н. е.). Мідійці та перси (курди) прийшли до віри в Ісуса, оскільки їх давня релігія, зороастризм, поділяла кілька подібних вчень до християнської віри, включаючи віру у Верховного Бога, остаточний суд і бажання творити добро для свого ближнього.

Але потім прийшли арабські мусульманські завоювання. Незабаром мідійці (курди) і перси були змушені підкоритися ісламу (іслам означає “підкорення”).

Однак, мідійці й перси (їх тепер араби називають “курдами”) часто бунтували проти своїх арабських господарів і стояли на боці із західними країнами під час світових конфліктів.

Наприклад,  араби-суніти в Туреччині заснували Османську імперію  протягом 14 століття і намагалися підкорити світ і створити глобальний халіфат. Але Перша світова війна розвалила Османську імперію. Через допомогу, яку мідійці (курди) надавали західним союзникам під час Першої світової війни, курдам обіцяли власну землю (Курдистан). Захід порушив обіцянки курдам. Курдистан так і не сформувався. Туреччина, Ірак, Сирія та Іран отримали свої поточні кордони західними державами. Курди залишилися етнічною групою без країни.

Швидкий перехід до Другої світової війни.  Туреччина підписала Пакт про ненапад з нацистською Німеччиною в 1941 р. Туреччина не оголосила війну Рейху до 1945 року. Тим часом древні мідійці (курдський народ) значною мірою жили під союзними силами завдяки французькому мандату в Сирії та Британський мандат в Іраку. Курди допомагали союзникам у боротьбі проти нацистів.
Через їхню допомогу курдам (мідійцям) знову було обіцяно власну країну західними державами. Але вкотре США та західні союзники повернулися спиною нащадкам Мідійців (курдів) і відмовилися дати їм Курдистан. Рішення не створювати Курдистан і відмовлятися від обіцянки, мабуть, було пов’язане з тим, що не хотіли ображати арабські уряди Туреччини, Іраку, Ірану та Сирії після Другої світової війни.Під час війни в Перській затоці президент Буш обіцяв курдам країну, якщо вони допоможуть США скинути уряд Саддама Хуссейна. Курди допомогли. Сполучені Штати знову відступили від своєї обіцянки.

Ісламська держава Іраку та Сирії (ISIS) – радикальна мусульманська сунітська група, відповідальна за терор у всьому світі,  включаючи вибухи Всесвітнього торгового центру. Здогадайтесь, хто допоміг  боротися з ISIS?

Мідійці Курдистану. Вони втратили 11 000 чоловіків, які воюють пліч-о-пліч із солдатами Сполучених Штатів проти ІДІЛ в Іраку та Сирії.

Президент Туреччини Ердоган  вважає що  Курдистанська демократична партія Сирії є терористичною організацією.

Моліться за сучасних мідійців, коли вони борються проти деспотичного мусульманського лідера на ім’я Ердоган.

Джерело: wadeburleson.org

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте журналістів slovoproslovo.info!

Кожне пожертвування має значення

Криза та епідемія – час, коли достовірна інформація життєво важлива. Але криза – це час, коли незалежні християнські медіа (а саме вони надають християнський погляд на все, що відбувається) дуже вразливі. Ваша підтримка важлива для нас і дозволить нам і далі робити нашу роботу.

Кожен внесок, неважливо наскільки великий він чи маленький, – це голос на підтримку християнської журналістики. Дякуємо!

Пожертвувати

Виберіть варіант, який вам найбільше підходить. Щиро дякуємо вам за вашу щедрість! .

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

IBAN: UA343052990000026204691061008

Попередня стаття

Українці довіряють ЗСУ, церкві - 61, - дослідження центру Разумкова

Наступна стаття

ЛГБТ-лобі стимулює ООН закріпити десятки гендерів у міжнародному праві

Немає коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *