Громадська рада рекомендує Міністерству освіти і науки України підтримати шкільну програму християнської етики

Під час засідання Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями постало ключове питання забезпечення викладання духовних та моральних курсів у навчальних закладах.
Джерело: ІРС
Зустріч відбулася 23 вересня 2021 року в офісній будівлі Міністерства освіти і науки, де були присутні члени громадського комітету, освітяни з України та Києва, а також офіційний представник Головуючого у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій протоієрей Олекса Петрів.
Члени Громадської ради МОН наголосили на важливості підписання угоди з ВРЦіРО та обмінялися думками щодо можливих кроків, спрямованих на реальне впровадження такої ініціативи.
Учасники обговорили проблеми викладання духовно-морально-орієнтованих курсів та практичні кроки для покращення ситуації.
На зустрічі підняли питання про кількість закладів загальної середньої освіти, де проводились такі курси, що в попередньому 2020 році становили лише 31,6 % від загальної. Кількість учнів, охоплених таким вивченням тільки 12,6 %.
Звідси робимо висновок, що більше ніж 87 % майбутніх громадян України не мають можливості вивчення предметів духовно-етичного спрямування і це вкрай негативно позначається на формуванні їх цінностей.
Читайте також:
Громадський комітет одноголосно рекомендував МОН схвалити такі програми курсів як «Основи християнської етики», «Історія Біблії та християнська етика», «Християнська етика в українській культурі». Крім того, важливо відновити діяльність Експертного комітету МОН з питань етики та духовно-моральної спрямованості.