СвітХристиянські новини

Підвищення народжуваності завдяки підтримки сім’ї – відбувся демографічний саміт у Будапешті

З 23 по 24 вересня консерватори та політики з усього світу зібралися у Будапешті на дводенний саміт щодо демографічної ситуації. Цей захід проводиться вчетверте (раз на два роки починаючи з 2015 року). На зустріч прийшли політики, церковні діячі, експерти, представники засобів масової інформації, бізнес та наукові працівники, щоб обговорити ключові питання, пов’язані з сім’єю.

Джерело: c4u.org.ua

Серед учасників Будапештського саміту по демографії були прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, прем’єр-міністр Словенії Янес Янша та прем’єр-міністр Чехії Андре Бабіш, можливий кандидат у президенти Франції та дебатор Ерік Земмур, колишній віце-президент США Майк Пенс та інші.

Майк Пенс виступив з промовою про глобальні виклики, які стоять перед сім’ями, та про основи суспільного виживання.

Він сказав, що бачить кризу сьогоднішнього світу, яка впливає на сутність самої цивілізації. Це означає зміну поняття сім’ї, що виливається в меншу кількість шлюбів, збільшення розлучень, масові аборти та різке падіння народжуваності.

Доповідачі на саміті публічно розповіли про загрози, пов’язані з демографічною ситуацією в Європі, які включають проблеми абортів, загальносімейних криз, гендерної ідеології та політики популяризації ЛГБТ. До них також належать неконтрольованої імміграції з Азії та Африки. Однак сьогоднішня Європа все ще має шанс вийти з катастрофи і навіть стати на шлях відновлення кількості населення.

Для виходу з кризи треба змінити демографічну політику країн, що вимагає повернення до традиційних сімейних цінностей та зміни політичних пріоритетів (на жаль, лідери багатьох соціалістичних країн на це не підуть).

Місце проведення форуму не випадкове, оскільки Угорщина проводить активну сімейну політику вже понад 10 років і має позитивні зрушення. В 2011 році показник народжуваності в країні становив 1,23 (що є найнижчим в Європейському Союзі), а сьогодні зріс на 26 %, що становить 1,55. Не дивлячись на скорочення населення Угорщини, цей показник поступово сповільнюється. Подібна ситуація існує і в інших країнах Східної Європи (Польща, Словаччина), які також сформулювали політику підтримки сім’ї.

Загалом, ситуація в Угорщині поступово покращується, і в довгостроковій перспективі може стати прецедентом для природного відновлення європейського населення. Хоча деякі західноєвропейські лідери вважають міграцію єдиним способом скоротити розрив між народжуваністю та смертністю, консервативна політика у Східній Європі пропонує інший варіант: збільшити народжуваність шляхом підтримки сімей.

Читайте також:

Після саміту представники таких урядів як Угорщина, Польща, Словенія та Чехія підписали спільну заяву про напрямок демографічної політики, яка має базуватися на концепції природного приросту населення та підтримки родини. У заяві йдеться про важливість збільшення кількості дітей у Європі для захисту європейської християнської культури та інших релігійних традицій для майбутніх поколінь, а також про те, що міграцію не слід розглядати як головний інструмент для вирішення демографічних запитів.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Оксана Коваленко

Висококваліфікований, креативний викладач, перекладач англійської мови та журналіст. Має вищу відповідну освіту (викладач англійської та німецької мов), ряд сертифікатів (українського та міжнародного зразків) і дипломів з підвищення кваліфікації викладача іноземних мов та копірайтера.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button