Світ

Архиєпископ розповів на саміті G20, що християнство в Іраку «на межі зникнення»

Виступаючи на заході G20, присвяченому ролі релігії у розв’язання глобальних проблем, іракський архиєпископ попередив, що християнство в його країні знаходиться «на самому краю зникнення».

Джерело: christianpost.com

Башар Варда, халдейський католицький архиєпископ Ербіля, виступив минулого тижня на Релігійному форумі G20 на Балі, Індонезія, на якому були присутні понад 300 релігійних лідерів з усього світу.

Він виступив з промовою під назвою «Майбутнє релігійного плюралізму: Попередження з Іраку», копія якої була надіслана на електронну пошту «The Christian Post».

Під час свого виступу архиєпископ підкреслив, що «міжконфесійне насильство» є значною проблемою в Іраку. Протягом останнього десятиліття ця країна пережила підйом Ісламської Держави, внаслідок чого тисячі іракських релігійних меншин були вбиті, поневолені або були змушені покинути свої рідні домівки.

Варда заявив, що «без припинення насильства на релігійному ґрунті немає майбутнього для релігійного плюралізму в Іраку, чи будь-де на Близькому Сході».

«Жорстока логіка цього полягає в тому, що врешті-решт настане момент, коли не залишиться меншин, яких можна буде вбивати, і не залишиться меншин, яких можна буде переслідувати», − сказав Варда.

«Таке похмуре майбутнє релігійного плюралізму в Іраку сьогодні. Ділячись з вами цим досвідом, я молюся, щоб ви знайшли в нашій історії чітке попередження для всіх вас».

Варда зазначив, що після близько 1900 років існування в регіоні, «ми, християни Іраку, зараз опинилися на межі зникнення».

«Наші предки-християни поділяли з арабами-мусульманами глибокі традиції мислення та філософії та вели з ними шанобливий діалог з восьмого століття нашої ери. Арабський Золотий вік був побудований на халдейській та сирійській вченості», − продовжив він.

«Зараз ми стикаємося з кінцем в Іраку, з тим самим кінцем, з яким зіткнулися іракські євреї до нас, і з тим самим кінцем, з яким зараз стикаються єзиди, з якими ми пережили стільки болю».

«Існує фундаментальна криза насильства всередині ісламу, яку більше не можна ігнорувати. Вона продовжує впливати на весь Близький Схід, Африку, Азію і поширюватись за її межами», − сказав Верда.

«І якщо ця криза не буде визнана, вирішена і виправлена, то не може бути майбутнього ні для християн, ні для будь-якої іншої форми релігійного плюралізму на Близькому Сході», − сказав архиєпископ.

«Дійсно, є мало підстав бачити майбутнє для будь-кого на Близькому Сході, в тому числі і в самому ісламському світі, окрім як в контексті насильства, помсти і ненависті».

Варда визнав, що «ми, християни, занадто часто приймали найбільш радикальні і насильницькі інтерпретації нашої віри», розглядаючи офіційне визнання Другого Ватиканського Собору релігійної свободи в 1962 році як критичний поворотний момент.

«Ось де ми, іракські християни, перебуваємо сьогодні: не забуваючи, але все ще прощаючи. Чи можуть наші мусульманські брати і сестри наслідувати нас у цьому, чи їхня власна історія насильства буде продовжуватися, поки вони не знищать врешті-решт самих себе?», − запитав він.

«По суті, ця зміна напрямку може відбутися лише як свідома робота самого ісламського світу».

Open Doors USA, спостережна група, яка відстежує переслідування в більш ніж 60 країнах світу, ставить Ірак на 14-е місце в світі за рівнем переслідування християн.

Хоча колись християн в Іраку налічувалося близько 1,5 мільйона, сьогодні ця цифра впала до менш ніж 200 000, оскільки ситуація з християнським населенням погіршилася після початку військової інтервенції США в 2003 році.

Хоча оплот Ісламської держави в Ніневійській рівнині був знищений в 2017 році, країна все ще страждає від конфліктів, які «серйозно впливають на християнську меншину країни», повідомляє Open Doors.

«У червні 2020 року християнські села були розбомблені в ході найбільшої операції Туреччини в цьому районі з 2015 року, що змусило багатьох християн тікати, − йдеться в інформаційному бюлетені Open Doors. − У травні 2021 року християнські села були евакуйовані після турецьких бомбардувань в регіоні. Християни не були захищені місцевою владою».

Крім того, християни страждають від нетерпимості та переслідувань, в основному з боку войовничих ісламських груп і нехристиянських лідерів.

Хоча був створений комітет, який допомагає християнам, переміщеним Ісламською державою, повернутися до своїх домівок, Open Doors повідомляє, що багато хто не бажає цього робити, оскільки не вірить, що після повернення вони будуть у безпеці.

Релігійний форум G20 був організований Нахдлатул Улама, відомою політично поміркованою ісламською організацією, що базується в Індонезії.

Згідно із заявою, надісланою електронною поштою на адресу The Christian Post, форум є першим головним заходом саміту G20, присвяченим тому, як релігія може допомогти у розв’язанні глобальних проблем.

«Серед ключових цілей зустрічі − запобігання використанню ідентичності як зброї, обмеження поширення суспільної ненависті, захист людей від насильства і страждань, спричинених конфліктами, сприяння чесній і реалістичній розмові всередині релігійних громад і між ними, а також робота над тим, щоб наповнити геополітичні та економічні владні структури моральними і духовними цінностями».

Читайте також:

Серед інших учасників зустрічі були архієпископ Генрі Ндукуба, предстоятель Англіканської церкви Нігерії, і католицький єпископ Метью Кука з Сокото на півночі Нігерії, ще однієї країни, яка постраждала від смертоносного насильства.

Саміт глав держав та урядів країн «Великої двадцятки», в якому візьмуть участь 19 країн та Європейський Союз, з метою розв’язання питань, пов’язаних з глобальною економікою, запланований на 15-16 листопада.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!