Україна

Фінансова допомога від різних міжнародних організацій. Хто може отримати грошову допомогу?

Фінансова допомога малозабезпеченим верствам населення України виплачується не лише державою, а й різними міжнародними організаціями. Однак потрібно знати, куди й на що можна претендувати.

Джерело: 24tv.ua

Хто може отримати допомогу від міжнародних організацій?

Про це розповів сайту 24 каналу координатор Київського регіону спільного проєкту підтримки соціального захисту населення від Управління Верховного Комісара ООН з питань біженців та Благодійного фонду “Stabilization Support Services”, помічник-консультант народного депутата України, голова Секретаріату Громадської ради при Міністерстві цифрової трансформації України Олександр Явтушенко.

Сім’ї з дітьми

В першу чергу фінансову допомогу від Представництва дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) можуть отримати сім’ї з дітьми:

 • багатодітні сім’ї, які мають 3 і більше дітей віком до 18 років, з яких хоча б одна дитина віком до 2 років;
 • які мають 2 і більше дітей віком до 18 років, з яких 1 дитини з інвалідністю.

Це стосується всієї території України, незалежно від статусу ВПО, і виплачується 2220 гривень на кожного члена сім’ї до (не більше 5 осіб) максимум 33300 гривень. Виплати здійснюються через три місяці одним платежем.

Загалом у рамках програми грошової допомоги ЮНІСЕФ допоможе до 265 тис. сім’ям. Однак подати заявку на підтримку тимчасово неможливо. Наразі відомо, що заявки подані до 23:00, 14 серпня будуть опрацьовані.

Внутрішньо переміщені особи

Внутрішньо переміщені особи можуть отримати грошову допомогу від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН):

Пріоритет надається ВПО з-поміж осіб, які отримують пенсію до 3000 гривень.

Це також стосується всієї території України, а на кожного члена родини виплачується по 2 220 гривень. Щомісячні платежі − протягом трьох місяців. Виплати здійснюються через відділення Укрпошти.

Для отримання фінансової допомоги від УВКБ ООН необхідно звернутися до найближчого пункту реєстрації. Перелік таких відділень із графіком роботи щодня публікується в Telegram-каналі «Виплати ВПО від УВКБ ООН», – зазначив Явтушенко.

Також ВПО можуть отримати виплати від Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП ООН) згідно з черговістю дати включення до бази. Ця програма також передбачає по 2 220 гривень на кожного члена домогосподарства, але не більше трьох осіб.

Зареєструватися можна на платформі «єДопомога».

ВПО також можуть отримати допомогу від Місії Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця (IFRC) − 2500 гривень на особу.

Зокрема:

 • внутрішньо переміщені особи, які проживають/перебувають на тимчасово окупованих, деокупованих територіях;
 • особи, які проживають/перебувають на територіях, що знаходяться в зоні активних бойових дій України;
 • найнезахищеніші верстви населення, які мають такі соціальні статуси: особа з інвалідністю, пенсіонер, одинока мати або батько, багатодітна сім’я, одержувач допомоги малозабезпеченим сім’ям, зокрема з-поміж внутрішньо переміщених осіб.

Фінансову допомогу від Норвезької ради у справах біженців можуть отримати:

 • внутрішньо переміщені особи, які проживають/перебувають на тимчасово окупованих, деокупованих територіях;
 • особи, які проживають/перебувають на територіях, що перебувають в зоні активних бойових дій України.

Наразі реєстрація можлива лише за допомогою чат-бота WhatsApp. Для реєстрації необхідно завантажити месенджер WhatsApp на свій смартфон, додати номер 0800609844 у контакти та надіслати на нього повідомлення з текстом NRC.

Малозабезпечені сім’ї

Ця категорія допомоги виплачується Місією Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні та Товариством Червоного Хреста України (МЧКХ та ТЧХУ).

Її можуть отримати:

 • одинокі матері, які отримують допомогу на дітей;
 • отримувачі допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами;
 • особи з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю, які отримують державну соціальну допомогу;
 • отримувачі державної соціальної допомоги, які не мають права на пенсію, та особи з інвалідністю;
 • багатодітні сім’ї, які отримують допомогу дітям;
 • особи, що не працюють та які досягли пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату;
 • отримувачі допомоги, які доглядають за хворою дитиною.

Допомога розповсюджується по всій території України. Виплати по 2500 гривень на кожного отримувача, строком на місяць (із можливістю подальшого підвищення тривалості надання допомоги). Особа не повинна звертатися з окремими заявками – виплати нараховуватися разом з державною допомогою. Пріоритет надається переселенцям громади, які постраждали внаслідок бойових дій, пояснив експерт.

Кошти надходять на зареєстровану в Мінсоцполітики банківську картку через платіжну систему PrivatMoney. Якщо у вас немає зареєстрованої банківської картки, ви можете отримати допомогу у відділенні ПриватБанку або за телефоном 3700 − на картку ПриватБанку.

Особи з інвалідністю

Грошова допомога, яку надає Міжнародна організація з міграції (МОМ), отримати її можуть:

 • одинокі матері/батьки, які отримують допомогу на дітей;
 • отримувачі допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами;
 • особи з інвалідністю;
 • сім’ї з двома і більше дітьми;
 • пенсіонери віком понад 65 років.

Читайте також:

В Україні з 11 липня набирає чинності закон про заборону куріння у громадських місцях

Допомога також розповсюджується по всій територія України, 2220 гривень на кожного члена сім’ї, протягом трьох місяців. Людина не повинна подавати окремі заявки – виплати нараховуватимуть разом із державною допомогою. Пріоритет надається особам, переміщеним з громад, які постраждали від бойових дій.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!