Світ

Християни в США допомагають біженцям з України

З початку російсько-української війни у лютому 2022 року церква «Голгофа Сан-Дієго», штат Каліфорнія, постачає ліки та допомагає українцям переїхати в безпечніше місце. Християни також надають притулок українським біженцям, які почали прибувати через кордон США та Мексики кілька тижнів тому.

Джерело: invictory.org з посиланням на christianpost.com

У недавньому інтерв’ю пастор церкви Філ Мецгер сказав, що церква «Голгофа» почала допомагати біженцям на кордоні після того, як він отримав повідомлення від давнього друга-місіонера, який керує церквою в Сакраменто. Знаючи про те, що церква «Голгофа» знаходиться за 15 хвилин їзди від кордону США та Мексики, колега Мецгера запитав, чи не зможе він допомогти українським біженцям.

«Ми вже молилися і підтримували постраждалих, – сказав Мецгер. – Коли ми почули про можливість допомогти на кордоні, ми зрозуміли, що це правильна справа, в якій ми повинні брати участь прямо зараз».

Мецгер і служителі церкви вирушили до кордону і запропонували українцям місце для ночівлі. Того вечора, за словами пастора, вони прийняли близько 100 біженців, і з того часу їхня кількість стрімко зростала.

Християни в США допомагають біженцям з України
Члени церкви “Голгофа” стоять перед прапором України поруч з українськими біженцями в Чула-Віста, Каліфорнія. | Надано церквою “Голгофа Сан-Дієго”. Джерело: christianpost.com

Пастор Філ вирушив на тихуанський бік кордону та об’єднався з іншими людьми, щоб допомагати українським біженцям. Одна група доставляла біженців з аеропорту до кордону, а інша доставляла їх до церкви «Голгофа».

Служитель зазначив, що чутки про їхню роботу, схоже, поширилися, оскільки до них підходило багато біженців, які вже знали, що зможуть отримати допомогу тут.

Через велику кількість біженців, які прибувають на кордон, служителі розмістили їх не лише у приміщенні церкви, а й у будинках 100 парафіян. Мецгер сказав, що знайти людей, які готові прийняти біженців, було нескладно.

«Чесно кажучи, люди були натхненні, – доповнив він. – Вони просто побачили потребу та відповіли на неї».

Місцеві підприємства, ресторани та низка церков також підтримали зусилля «Голгофи». Оскільки церква могла запропонувати притулок лише на короткий період, християнська група з надання допомоги при стихійних лихах «Сумка самаритянина» допомогла біженцям знайти довгострокове житло. Біженці, які перебувають у «Голгофі», можуть залишатися в США протягом одного року. Судячи зі спостережень Мецгера, більшість біженців прагнуть повернутися додому.

За даними УВКБ ООН, з початку російського вторгнення 24 лютого Україну покинули понад 5 мільйонів людей.

Як повідомляє reliefweb, за оцінками мексиканських чиновників, від 10 000 до 20 000 українців проїхали до США через кордон.

Пастор Мецгер не зміг назвати точної кількості біженців, яких розмістила його церква, але сказав, що кожної ночі протягом кількох тижнів до них прибувало щонайменше 400 людей.

Християнська громада «Голгофа» витратила приблизно півмільйона доларів на допомогу нужденним в Україні. Пастор Філ підкреслив, що розміщення українців у церкві чи в будинках парафіян було «дуже дешевим» у порівнянні з цим. Пастор зазначив, що парафіяни підтримували біженців фінансово та навіть покривали потенційні витрати на проживання іншої людини.

Адміністрація Байдена 21 квітня оголосила про свою програму «Єдність для України», порадивши біженцям припинити в’їзд до країни через Мексику. Натомість програма дозволить біженцям мігрувати з Європи до США на період до двох років, якщо у них є там спонсор.

Оскільки через кордон більше не проходять біженці, «Голгофа» перестала служити притулком, але Мецгер сказав, що церква продовжить допомагати людям в Україні.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button