Блог Андрія Мурзіна

Ця хвороба – для слави Божої

Коли ми схильні панікувати та впадати у відчай перед обличчям небезпеки й невідомості, потрібно проповідувати собі найважливіші істини:

Всемогутній Бог царює і над вірусами, і над пандеміями, щоб люди шукали Його.

«Щоб дізналися зо сходу сонця й з заходу, що крім Мене немає нічого; Я Господь, і нема вже нікого, Я, що світло формую та темність творю, чиню мир і недолю творю, Я Господь, Який робить це все!» (Iс. 45:6-7). «Чи станеться в місті нещастя, що його не Господь допустив?» (Амос 3:6).

Люблячий Бог керує всіма подіями так, що вони сприяють нашому благу і Його славі

«Ви задумували були на мене зло, та Бог задумав те на добре, щоб зробити, як вийшло сьогодні, щоб заховати при житті великий народ!» (Бут. 50:20). Причому, цитуючи «усе допомагає на добре», важливо розуміти, що головне добро, про яке писав Павло ‒ наше уподібнення Христу (Рим. 8:28-29).

Якщо Бог всемогутній, значить в житті немає нічого випадкового

Те, що здається нам прикрою неприємністю, чиєюсь жахливою помилкою, фатальною випадковістю тощо, насправді люблячий Бог спеціально робить, щоб випробувати, тобто проявити та зміцнити нашу віру, таким чином, освячуючи нас і наближаючи до Себе: «І будеш пам’ятати всю ту дорогу, що Господь, Бог твій, вів тебе нею по пустині ось уже сорок літ, щоб упокорити тебе, щоб випробувати тебе, щоб пізнати те, що в серці твоїм, чи будеш ти держати заповіді Його, чи ні. І впокорював Він тебе, і морив тебе голодом, і годував тебе манною, якої не знав ти й не знали батьки твої, щоб дати тобі знати, що не хлібом самим живе людина, але всім тим, що виходить із уст Господніх, живе людина. … І пізнаєш ти в серці своїм, що, як навчає чоловік сина свого, так навчає тебе Господь, Бог твій» (Повт. 8:2-3, 5). Саме Бог не тільки живить манною, але й веде в пустелю і морить голодом, до того ж, робить Він це з усіма Своїми дітьми, включаючи улюбленого єдинородного Сина (Мт. 4:1-2).

Випробування, які здаються нам новими, незвичними і унікальними, насправді ‒ звичайні для людей

Протягом всієї історії після гріхопадіння люди страждали від епідемій, катастроф, війн, хвороб. А гоніння супроводжували віруючих з того часу як Каїн убив Авеля. Новозавітній церкві велика скорбота знайома з самого її зародження, особливо ‒ перші три століття. І в цю саму секунду, коли ви читаєте ці слова, десь у світі наші брати й сестри дуже страждають за Христа.

І нарешті, що таке смерть для християнина?

Теперішні випробування виявляють, чи думаємо ми більше про вічність, ніж про земне життя, що саме ми думаємо про вічність, і найголовніше в цьому ‒ чи мріємо про зустріч з Коханим? Апостол Павло мріяв: «Бо для мене життя то Христос, а смерть то надбання…. я маю бажання померти та бути з Христом, бо це значно ліпше» (Фил. 1:21-23).

Тому, зробимо висновки:

Не потрібно панікувати, сумувати або захоплюватися думками про «кінець світу». Ми не знаємо, скільки ще Господь нам призначив. Зате Він точно сказав нам, що Його прихід буде несподіваним, і тому наша справа ‒ не думати про терміни й знаки, а завжди жити пильнуючи, щоб в готовності постати перед ним (Мт. 24:42). Клайв Льюїс писав з властивою йому пророчою проникливість про подібний страх перед атомною загрозою: «Ось який найперший крок потрібно зробити ‒ зберіть себе до купи. Якщо ми всі помремо від атомної бомби, то нехай бомба знайде нас за звичними людськими заняттями ‒ молитва, робота, читання, слухання музики, купання дітей, гра в теніс, розмова з друзями, гра в дартс ‒, а не в заціпенінні, як перелякані вівці чи думанні про бомбу. Вона може зруйнувати наше тіло (мікроби теж можуть це зробити), але вона не повинна домінувати в нашому розумі». («Про життя в атомну епоху»).

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Андрій Мурзін

Викладач Київської богословської семінарії, директор магістратури «Біблійна душеопіка», координатор місії ОІС в Україні. За освітою педагог та магістр богослів’я (Th.M.). Автор книги «Диалог с православием: говорите истину с любовью, наблюдая за собою».

Схожі статті

3 Коментарів

  1. “Саме Бог не тільки живить манною, але й веде в пустелю і МОРИТЬ ГОЛОДОМ, до того ж, робить Він це з усіма Своїми дітьми, включаючи улюбленого єдинородного Сина (Мт. 4:1-2).”
    Дуже “цікава” ця “теологія”!!!
    З неї можна зробити, зокрема, і такий “висновок”, що, наприклад, геноцид-Голодомор в Україні 1932-1933 рр., внаслідок якого жахливою смертю загинули мільйони наших земляків-співвітчизників, мовляв, “учинив” ніхто інший, як… Господь Бог…
    Як мовиться, ПРИЇХАЛИ!

  2. “Саме Бог не тільки живить манною, але й веде в пустелю і МОРИТЬ ГОЛОДОМ, до того ж, робить Він це з усіма Своїми дітьми, включаючи улюбленого єдинородного Сина (Мт. 4:1-2).”
    Дуже “цікава” така “теологія”!
    З неї, зокрема, можна зробити отакий “висновок”.
    Що, наприклад, геноцид-Голодомор в Україні 1932-1933 рр., внаслідок якого жахливою смертю загинули мільйони наших земляків-співвітчизників, богоборчо-людиноненависницький – більшовицько-сталінський режим, мовляв, організував і учинив, прямо й безпосередньо виконуючи волю і наказ… Самого Бога-Творця…
    Як мовиться, ПРИЇХАЛИ!

  3. Ви сперечаєтеся з текстом Біблії? Повт. 8:2-3, Йов 1:21-22, Ісая 45:7, Амос 3:6, Мт. 4:1-2 та дуже багато інших текстів, прикладів вчать про це. Чи ви якось по-іншому їх тлумачите? Якщо так, то будь ласка, поясніть, як ви розумієте ці тексти?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button