Про відомих

Джиммі Картер, 39-й президент США в 95 років будує будинки для бездомних і читає Біблію

Знайомтеся: Джиммі Картер, 39-й президент США, винайшов свій рецепт довгого життя без страху – в 95 років він будує будинки для бездомних і читає Біблію по-іспанськи на ніч.

У жовтні 2019 року Джимі впав у своєму будинку і сильно пошкодив око – довелося накласти 14 швів.

Замість того, щоб сісти в крісло-гойдалку, сховавшись під пледом, екс-президент мало не на порозі лікарні взяв за руку дружину Розалін (вона всього на чотири роки його молодша) і вони вирушили на будівництво.

Міжнародна НКО допомагає людям, що потрапили у важку ситуацію, перш за все бездомним городянам або дуже бідним сім’ям, відремонтувати або побудувати просте доступне житло – своїми руками й за підтримки волонтерів та фахівців.

За цей час 13,2 млн осіб змогли отримати безпечне і гідне житло, а з ним  – стабільність і незалежність.

Картер провів в Білому Домі всього один термін – з 1977 р. по 1981 р. Найбільше він пишається саме тим, що не привів свою країну до війни – ні разу не вистрілив.

Схожі статті

«Ми не скидали бомби, не розв’язували війну і все-таки зуміли домогтися поставлених цілей», – говорить він.

Ще у Картера репутація ексцентричного дивака, хоча насправді вони з дружиною просто завжди дотримувалися своїх християнських переконань.

Бувши губернатором рідного штату Джорджія, Картер взяв на роботу як няню для трирічної дочки Емі жінку, яка відсиділа термін за вбивство.

Мері вперше прийшла на роботу в особняк губернатора в день звільнення з в’язниці й прожила в сім’ї Картерів понад 40 років.

Джиммі й Розалін разом понад 70 років, і як і раніше, нерозлучні: дивляться один на одного закоханими очима і тримаються за руки. Секрет міцності шлюбу – спільні захоплення. Вони намагаються відкривати нове разом – вчити іноземні мови, лазити по горах, ловити рибу.

Понад сорок років тому вони почали читати один одному Біблію щоночі перед сном. Розалін надихає підхід Джиммі до життя: поки не спробуєш, у тебе нічого і не вийде, «тому він ніколи не боявся невдачі».

Джиммі Картер, безумовно, один з духовних лідерів нації. Багато років викладає в недільній школі церкви у своєму рідному містечку Плейнсі. Прихожан просять резервувати місця заздалегідь, тому що охочих послухати багато.

Кілька років тому у Джиммі виявили меланому, яка поширилася на мозок і печінку.

Йому було 90 років і він вирішив, що жити залишилося пару тижнів, не більше.

«Звичайно, я молився. Я не просив Бога дозволити мені жити, я просив дати мені правильне ставлення до смерті. І відчув дивний спокій. З тієї хвилини я остаточно повірив у життя після смерті».

Але Картер видужав – і прийняв це як знак, що Бог просить його повертати добро – допомагати іншим жити краще.

«Це те невелике, що ми можемо зробити, − платити добром за добро. Тому ми тут – будуємо будинки».

Коли Картер з пов’язкою на оці повернувся на будмайданчик, його зустрів натовп радісних товаришів-волонтерів.

Читайте також:

Перед початком будівництва Картер прочитав ранкову молитву.

Він говорив про Ісуса і про успішність, якої всі ми тепер так жадаємо, нагадавши присутнім, що Ісус був бідний і помер молодим, залишений найближчими друзями.

Але Ісус жив досконалим життям, тому що він слідував волі Бога», – сказав Картер і додав, що кожна людина «може досягти повного успіху в очах Бога».

«Якщо ваше життя не наповнена миром, радістю і подякою, вважає самий довгоживучий президент, – це ваша вина».

Бог дає нам життя і свободу і кожен з нас може вирішити – якою людиною він хоче бути.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!