СвітХристиянські новини

Джордж Барна: Лише 9 % дорослих американців мають біблійний світогляд

Згідно з новою доповіддю Центру культурних досліджень Християнського університету Арізони (CRC), лише 9 % дорослих американців-християн мають біблійний світогляд. Ще менше (6 %) дотримуються біблійного світогляду та послідовно застосовують біблійні принципи до свого життя.

Джерело: churchleaders.com

Комітет з прав дитини заявляє, що висновки з його останнього дослідження Американського світосприйняття свідчать про необхідність виховувати те, що центр називає «інтегрованими учнями» Ісуса. «Християнин» став дещо загальним терміном, а не назвою, що відображає глибоку прихильність пристрасно прагнути й бути подібним до Ісуса Христа, – каже директор дослідження CRC Джордж Барна. «Дуже часто, здається, люди, які є просто релігійними чи регулярними відвідувачами церкви, або, можливо, люди, які хочуть певної репутації чи іміджу, сприймають ярлик “християнин”, незалежно від їх духовного життя та намірів».

Ідентифікація себе як християнина не дуже показова

З 2000 опитаних дорослих американців 69 % себе визнали християнами. Проте з цієї групи 72 % кажуть, що люди в основному хороші, 64 % кажуть, що всі релігійні віри мають однакову цінність, 58 % кажуть, що люди можуть потрапити на небо, виконуючи добрі справи, а 57 % вірять у карму. Ширша група самоідентифікованих християн також схильна відкидати кілька біблійних вчень; наприклад, лише 46 % кажуть, що Божий план шлюбу включає одного чоловіка та одну жінку, і лише 32 % вважають, що дошлюбний секс морально неприйнятний.

Близько однієї третини респондентів конкретно ідентифікують себе як народжені згори або євангельські християни. «Попри використання іншої термінології для ідентифікації себе, – каже Барна, – самоідентифіковані народжені згори та ідентифіковані євангельські християни мають майже однакові погляди на більшість оцінюваних вірувань». Проте навіть серед цих віруючих 62 % кажуть, що Святий Дух є символічним, а не справжнім; 61 % кажуть, що всі віри однаково цінні; і 60 % кажуть, що люди можуть потрапити на небо, виконуючи добрі справи.

Тільки 6 % “інтегрованих учнів” можна описати як такі, що мають біблійний світогляд, говорить Барна. Ці віруючі “асимілюють свої переконання у їхній спосіб життя” і найточніше відображають “біблійні принципи у своїй думці, переконаннях, поведінці та уподобаннях”.

Майже всі (99 %) інтегрованих учнів “вважають, що Біблія – це точні й надійні слова Бога, вірять, що Бог є всезнаючим, всемогутнім і справедливим Творцем всесвіту, який все ще править”, і “говорять, що вони мають унікальне покликання, дане Богом”».

Висновки

Результати показують, що дорослі люди США, як правило, «розбавляють і спотворюють культурне розуміння того, що становить християнство», − говорить Барна. Позначення людей загалом як християн стає проблематичним, наприклад, для політики. «Зокрема, політичні опитування можуть ввести людей в оману щодо поглядів та уподобань справжніх послідовників Христа, просто виходячи з того, як ці опитування вимірюють християнське населення», – каже він. Інтегровані учні, які справді володіють біблійним світоглядом, як правило, більш консервативні, ніж ширша група самоідентифікованих християн.

Читайте також:

Лен Мунсіл, президент Арізонського християнського університету, каже, що результати опитування підкреслюють нагальну необхідність навчання молодих християн інтегрованому учнівству. І можливостей для роз’яснення чимало, додає він. «Фрагменти біблійної правди все ще охоплені переважною більшістю дорослих американців, а це означає, що кожен із приблизно 176 мільйонів християн, що визнали себе, має вихідну точку віри, на якій можна спиратися та доопрацювати зрілий, послідовний біблійний світогляд».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button