Про відомих

Джон Гарвард – людина, яка стала легендою

«Він був вченим і благочестивим при житті, любив свою країну, приносив їй користь, як при житті, так і після смерті».
Джон Гарвард – англійський місіонер, на честь якого було названо Гарвардський університет.
Гарвард народився і виріс у Лондоні, був четвертим із дев’яти дітей Роберта Гарварда, м’ясника і власника магазину. Джон народився у 1607-му, освіту отримав у школі, де директором був його батько. У 1625 році його батько і сестри, і двоє братів померли від чуми.
Через деякий час мати Джона вийшла заміж на Джона Еллетсона, який теж помер через декілька місяців.
У той час Джон поступає в Коледж Еммануеля при Кембриджі і в 1632 році отримує статус бакалавра мистецтв. У 1635 році помирає його мати, Катріна.

Більше про вчених християн:

У квітні 1636-го Гарвард одружується з Енн Седлер. Через рік вони емігрують як місіонери у Нову Англію, поселяються в Бостоні, де Джон Гарвард стає главою церкви. Але згодом Джон інфікується туберкульозом і в 1638 році помирає. Бездітний Гарвард заповів 779 фунтів (половина його маєтку), а також біля 400 книг із власної бібліотеки новому коледжу, який заснували в 1636 році. У 1639-му, на знак вдячності за пожертву, навчальний заклад перейменували на Гарвардський коледж.

yesheis.ru

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button