Медіа новини

Епоха МЕТА. Чи готова Церква до появи метавсесвіту?

Коли у 2020 році на тлі пандемії були закриті масові богослужіння, і онлайн-церква, як формат церковного життя, стала частиною повсякденного життя, багатьом служінням ббуло важко. Дехто досі сперечається про допустимість онлайн-участі в богослужіннях, але навіть ці технології – позавчорашній день.

Джерело: inlight.news

Нещодавно Марк Цукерберг оголосив про те, що Facebook працює над створенням метавсесвіту. А вчора 28 жовтня, заявив про зміну назви компанії на Мета. Facebook − не єдині, хто веде людство у нову матеріальність. Багато технологічних гігантів бачать своє майбутнє в створенні метавсесвіту.

Що ж таке метавсесвіт?

Вперше термін «метавсесвіт» використовував письменник-фантаст Ніл Стівенсон у своєму романі «Лавина» (Snowcrash) 1992 року.

У світі Стівенсона метавсесвіт – віртуальний світ, куди люди отримують доступ через персональні термінали. Ці прилади проєктують дисплей віртуальної реальності на окуляри, які носить користувач. Потрапивши у метавсесвіт, герої роману відвідують нічні клуби чи купляють нерухомість.

Марк Цукерберг бачить метавсесвіт Facebook як «віртуальне середовище, в якому ви зможете бути присутніми з іншими людьми в цифрових світах. Це «втілений інтернет», і ви знаходитесь всередині, а не дивитесь на нього». Визначальна характеристика метавсесвіту, за словами Цукерберга, – «це присутність, відчуття того, що ви дійсно знаходитесь в іншому місці чи з іншою людиною».

«В майбутньому ви зможете сидіти як голограма на моєму дивані або я буду сидіти на вашому, це дійсно відчуватиметься так, ніби ми знаходимося в одному місці. Навіть якщо ми знаходимося в різних штатах на відстані сотень миль один від одного», − сказав Марк Цукерберг в інтерв’ю The Verge у липні 2021 року.

В цьому ж інтерв’ю Цукерберг пояснив, що метавсесвіт працюватиме на гарнітурах віртуальної реальності, мобільних приладах та ігрових консолях. Щоб це стало можливим, «необхідні нові протоколи і стандарти, нові прилади, нові чіпи, нове програмне забезпечення − від движків рендерингу до систем оплати та всього, що між ними».

Схожі статті

Віцепрезидент Facebook Ендрю Босфорт, відповідальний за VR та AR, написав, що «для створення метавсесвіту Facebook необхідно побудувати сполучну тканину між просторами, щоб зняти обмеження фізики та переміщатися між ними так само легко, як з однієї кімнати будинку в іншу».

Але керівництво Facebook не просто розмірковує на цю тему, останні місяці вони збирають команду з розробки метавсесвіту, яка стане частиною Facebook Reality Labs, що займається проєктами віртуальної та доповненої реальностей.

Марк Цукерберг вважає, що метавсесвіт подарує величезні можливості всьому суспільству.

Уявіть, що ви працюєте з дому, але у вас є цифровий офіс. За допомогою голограми ви перебуватимете в одному просторі з колегами, не залишаючи свій будинок.

Люди відчуватимуть присутність інших людей під час розмови. Це будуть не сучасні відеодзвінки, коли ми бачимо співрозмовника лише через екран. Завдяки метавсесвіту у людини виникатиме відчуття того, що вона знаходиться з людьми в одному місці. Це дозволить разом відвідувати концерти, займатися спортом або танцями.

Вчитися також можна буде не виходячи з дому. Але це будуть зовсім не сучасні вебінари, а заняття, на яких можна бути присутнім особисто завдяки метавсесвіту.

Стів Ковач, технічний редактор CNBC, вважає, що Facebook буде використовувати цю модель і «заробляти, приймаючи частину коштів від транзакцій в метавсесвіті». На такій економічній моделі сьогодні побудовано безліч безплатних ігор, які заробляють на продажі цифрових товарів усередині ігрового світу.

Засновник Epic Games Тім Суїні зазначає, що почав серйозно думати про метавсесвіт у 2017 році після успіху гри Fortnite.

«Це буде місце зустрічі для людей та творців. Якоїсь миті кожна компанія буде там. Якщо ви виробник автомобілів, присутність вашого бренду в метавсесвіті не буде рекламою ваших авто. Воно буде місцем, де люди дійсно зможуть керувати автомобілем і відчути це».

А що відносно Церкви?

У ході все більшого проникнення технологій змішаної та доповненої реальності, християнству доведеться, по-перше, дати відповіді на чималу кількість етичних питань, з якими людство ніколи не стикалося.

По-друге, перед Церквою постануть питання допустимості (або необхідності) появи метацерков та проведення метабогослужінь, метахрещень та метапричастя.

Читайте також:

Християнський фільм у віртуальній реальності покажуть людям похилого віку
Компанії MyndVR і HTC VIVE об’єдналися, щоб запропонувати людям похилого віку фільм у віртуальній реальності, заснований на Євангелії від Івана, під назвою «7 чудес». Повідомляє Telegram-канал…

 

Деякі учасники цих перегонів за першість у створенні нової метареальності припускають, що технологія може стати доступною на горизонті 10-ти років. Тож думати над відповідями на ці питання можна починати вже зараз.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button