Варто замислитись

Другий бік Євангелія

Я от якось подумав, що у світському західному суспільстві все важче говорити про реальну небезпеку, яку відкриває другий бік Євангелія: «хто не ввірує, засуджений буде».

Інша справа – перша сторона: віруючий має життя вічне. При звуках такої обітниці простір наповнюється пахощами, розпускаються квіти та починають співати птахи. При озвученні другої сторони Євангелія, починається…

Ви що, фундаменталісти? Релігійні фанатики? Невже ви гордо вважаєте, що представники інших релігій не спасуться? Хіба це не зарозуміло, що юдеї, мусульмани та всякого роду язичники не успадковують Божого Царства і всі належні їм блаженства?

Або ж радикальніше: ти що, думаєш, що вони попадуть у вогонь невгасимий? І будуть мучитися на віки віків? Зарозумілість!

Нещодавній фільм «Не дивіться нагору» також вказав на цю особливість сучасного суспільства. Люди у 21 столітті перестали вірити у потенційну можливість катастроф. Уявіть, що хлопчик ходить пляжем і розповідає європейцям, які ніколи не бачили цунамі, про всі жахіття цього природного катаклізму:
– Хаха! Цунамі кажеш? Велика хвиля? Хаха! Гора розпухлих трупів та зруйновані будинки? Хаха! Ну, ти загнув!

А потім приходить цунамі й цих веселих європейців не рятує ні висока пальма, ні будинок. І скрізь плавають розпухлі сині тіла. Ісая бачив щось подібне, тому що стародавніх людей війни й катаклізми торкалися набагато частіше, ніж нас. Він закінчує свою пророчу книгу дуже похмуро.

«Тоді з місяця на місяць і з суботи в суботу буде приходити всяке тіло перед лице Моє на поклоніння, говорить Господь. І будуть виходити й побачать трупи людей, що відступили від Мене; бо черв’як їх не помре, і вогонь їх не погасне; і будуть вони гидотою для всякої плоті».

Схожі статті

Невже Ісая − релігійний фундаменталіст? Все залежить від того, як на це дивитись. Річ у тому, що Ісая говорить про свого роду «Меморіал» на краю Царства Божого. Він каже приблизно про те, що успішно закриває кремлівська прокуратура. Тільки там зберігають пам’ять не про жертв і катів. А про нечестивців. Такий меморіал, згідно з поданням Ісаї, нагадуватиме спасенним місця менш сприятливі, від яких їх уберегла благодать Божа.

Читайте також:

І той хто вважає такі замальовки пророка похмурими й нелюдськими, нагадує мені людину, яка слухає розповіді хлопця про цунамі і колупає в носі: «Аха-ха! Цунамі?, ну розсмішив))) Розпухлі трупи всюди? Бруд, водорості та зруйновані будинки? Трупи? Ахаха…».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Віктор Шльонкін

Пастор вільної євангельської церкви в Німеччині. Доктор богослов'я (Dr. theol.). Віктор з дружиною Юлією виховує трьох синів.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Люди, що – з якоїсь причини – не чули Євангеліє, одначе все своє життя щиро старалися жити за законом совісті, записаному в їх серці, також мають реальний шанс на спасіння і життя вічне в Божому Царстві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button