Домашня»Блог Ігоря Плохого»Євробачення: творчість vs ідеологія?

Євробачення: творчість vs ідеологія?

12
Поширень
Pinterest WhatsApp

Україна в прийматиме участь в Євробачення 2020

22 лютого 2020 відбулася непересічна подія для культурного життя України: відбувся Фінал національного відбору на міжнародний пісенний конкурс “Євробачення-2020”. Судді та глядачі спільними зусиллями обрали переможця, яким став гурт «Gо-A» з піснею “Соловей”.

Отже, Україну на Євробаченні представлятиме гурт «Gо-A»! В цілому це не погано, як на мій погляд… Адже, гурт «Gо-A» це ті люди, які пропагують сучасну українську пісенну культуру. Якщо характеризувати творчість «Gо-A», то можна сказати наступне: вони вміло поєднують фольклорні вокал та мелодику з танцювальними бітами та електронікою. Таким чином, гурт був у числі перших, хто став грати в популярному сьогодні стилі, але через брак фінансів музиканти рідко виходили за стіни маленьких клубів. Тож, це для них шанс та ліфт для підйому свого проекту на новий рівень…

Варто відмітити що, гурт вперше буде виконувати свою пісню на конкурсі Євробачення саме українською мовою (виключно українською). До прикладу, Руслана, Джамала, які прославили нашу країну здобувши 1 місце на Євробаченні 2004 та 2016 рр., виконували їх англійською, у 2005 році гурт «Ґринджоли» спеціально для пісенного конкурсу створив інтернаціональну версію пісні «Разом нас багато», в якій був і український текст, а ось Вєрка Сердючка у 2007 році співала англійською з елементом невідомих для жодної мовної групи слів «Лаша Тумбай!», які багато, хто чув як «Раша, гудбай!»

Назву гурту можна трактувати як заклик повернутися до витоків: “Go” у перекладі з англійської означає “йти”, а букву “А” музиканти використовують як давньогрецьку “Альфа”. Якщо саме термін «Альфа» мають на увазі засновники гурту, то назва нам може натякати не лише повернення до «Початку» – «Архе», а, власне, і до духовної складової – Бога, як Одвічного Духу, який називає Себе вустами Христа: «Я є Альфа та Омега! Початок та Кінець!» (Див. Одкр. 1:8)

Декілька слів про участь країн у конкурсі Євробачення…

В 2019 році Україна не брала участі у конкурсі Євробачення через політичний скандал та проблеми з переговорами з командою виконавиці MARUV. Тобто, якщо коротко, то визначальною складовою участі, а то й перемоги представників від певних країн відіграє в т.ч. і політична складова!

До прикладу, в 1977 Туніс не приймав участь в конкурсі через присутність Ізраїля; в 2005 – Ліван, теж через Ізраїль; в 2012 – Арменія не поїхала на конкурс в Баку через військовий конфлікт з Азейбарджаном. Відмовлялися від участі у конкурсі на протязі функціонування Євробачення й Туреччина та ін. країни…

В цьому 2020 році від участі в популярному в Європі та усьому світі пісенному конкурсі відмовилася й Угорщина. Знову ж таки, з політичної причини! Якої саме?

Як повідомили ЗМІ, офіційно причини відмови Угорщиною не оголошені, однак, джерела видання The Guardian повідомляють, що в національній телерадіокомпанії MTVA, яка повинна була транслювати конкурс, заявили, що справа саме через асоціювання “Євробачення” з ЛГБТ-спільнотою та пропагандою збочень.

Влада Угорщини на чолі з Віктором Орбаном, зазначає газета, неодноразово проголошували пріоритет “традиційних сімейних цінностей”. Нещодавно, пише The Guardian, коментатор проурядового каналу назвав “Євробачення” “гомосексуальною флотилією” і заявив, що відмова від участі в цьому конкурсі позитивно позначиться на душевному здоров’ї нації.

Взагалі зараз в Угорщині починають активно реагувати на засилля закордонної пропаганди збочень!

Як приклад цієї тенденції, партія Орбана Фідес закликала бойкотувати Coca-Cola після того, як бренд почав рекламну кампанію з використанням фотографій пари геїв! А спікер угорського парламенту Ласло Кевер порівняв узаконення усиновлення дітей представниками ЛГБТ з педофілією! 

Чому саме так охарактеризувала цей конкурс (Євробачення), як пропагандистський захід для просування ЛГБТ ідеології та «гомосексуальною флотилією» Угорщина? Наскільки ця позиція обґрунтована?

Чи обґрунтована позиція Угорщини?

Дійсно, якщо переглянути репортажі з Євробачення, то відразу в очі кинеться основний найрозповсюдженіший 

символ, який присутній на заходах, а саме – ЛГБТ прапори (веселкові шестиколори). Наскільки ж сильно ЛГБТ культура пропагується на цьому пісенному конкурсі?

Приведу декілька прикладів, які стосуються лише переможців (не торкаючись інших учасників):

 • 1998 рік перемагає представник країни Ізраїль Дана Інтернейшенел з композицією «Diva» – відкритий трансгендер!
 • 2006 рік перемагає представник країни Фінляндія рок-гурт «Lordi» з піснею «Hard Rock Hallelujah» – пропагують відкрито демонізм, вампіризм та ін. види сатанізму! (пропаганди сатанізму ми теж коротко торкнемося)
 • 2007 рік перемагає представник країни Сербія Марія Шерифович з піснею під назвою «Молитва», яка відразу після цього робить офіційний камінг аут (визнає себе лесбійкою)!
 • 2014 рік перемагає представник країни Австрія під псевдо Кончіта Вурст з тематичною піснею (маніфест з вуст диявола) «Rise Like a Phoenix» – відкритий трансгендер, ВІЛ-інфікований!
 • 2018 рік перемагає представник країни Ізраїль Нетта з піснею «Toy» – т.зв «гей-ікона» та посол ЛГБТ-спільноти на конкурсі!
 • 2019 рік перемагає представник країни Нідерланди Дункан Лоренс з композицією «Arcade», який відразу з на брифінгу перед журналістами назвав себе бі-сексуалом!

Подібних випадків дуже багато, обмежимося лише цими, щоб просто побачити певну тенденцію. З цього переліку розглянемо реакцію на перемогу т. зв. Кончіти Вурст.

Декілька слів про Кончіту Вурст

Публічних висловлювань щодо перемоги Кончіти Вурст на конкурсі «Євробачення-2014» було дуже багато: від жорсткої критики таких пропагандистських трюків до конспірологі

Приклади критики з вуст європейських політиків:

Зі слів лідера Християнської демократичної партії (дат. Kristendemokraterne) Стіга Гренова, після перемоги на «Євробаченні» співака-трансвестита Кончити Вурст, Данії слід відмовитися від участі в цьому музичному конкурсі. Гренов вважає, що «Євробачення» йде врозріз з християнськими цінностями:

«Шоу намагалися представити, як перемогу толерантності, але це було зовсім не так. Переможець, він, вона або воно, зловжив шоу, використавши його, щоб зробити політичну заяву, – цитує Гренов «Копенхаген пост».

Лідер польської консервативної партії «Право і справедливість» Ярослав Качинський заявив, що перемога «людини з бородою» стала результатом «усіх видів пропаганди, націлених на стирання відмінностей між чоловіками і жінками, і створення моделі такого життя, при якій, людина може змінити все, включаючи те, що є чоловіком або жінкою».

А ось і цікава конспірологія:

Лідер ДННЛ (латвійська націонал-консервативна партія) – Райвіс Дзінтарс стверджує, що австрієць Томас Нойвірт, більше відомий як Кончіта Вурст, що став переможцем пісенного конкурсу «Євробачення-2014», є винаходом президента Росії Володимира Путіна.

«Міг би посперечатися, що Кончіта Вурст – піар-винахід Путіна. Кращого подарунка Путіну в інформаційній війні неможливо було уявити, – написав Дзінтарс в своєму акаунті в «Твіттер». 

До речі, багато українських політиків, як і латвійських, до сих пір вважають, що європейці на власну дурість не здатні, якщо ми побачимо якусь там дурницю, то це не що інше, як слід Путіна… Я б не вдавався до такої однобокої конспірології… Особисто я впевнений, що кожен здатен проявити власну дурість, європейці в т.ч. Хоч не зменшував би намагання Кремля генерувати деякі речі, які слугують не на користь іміджу сучасної Європи…

Цікаво, Кончіта пропагував(-ла) не лише прихильність до збочень, а й до сатанізму!

Зміст та сюжет пісні, виконаної Кончитою на конкурсі «Євробачення-2014» розповідає нам про бунтівний дух – сатану, якого Бог скинув з небес за зраду і бунт, до якого ангел-Люцифер залучив третю частину ангелів. Диявол устами Кончіти Вурст обіцяє повстати і помститися Богу за завдану образу: «Я буду вознесений в небо. Ти скинув мене, але я збираюся злетіти…». Це власне переспів та відповідь на відомі біблійні тексти, які сповіщають на про диявола:

«Як спав ти з неба, денниця, син зорі! Розбився об землю, погромнику народу. А говорив у серці своєму: «Зійду на небо, вище зірок Божих поставлю престол свій, і сяду на горі в сонмі богів, на кінцях північних, зійду на висоти хмарні, буду подібний до Всевишнього». Але скинуто тебе в пекло, в глибини пекла.» (Іс. 14:12-15).

«Ти помазаний Херувим хоронитель, і Я дав тебе на те; ти був на святій горі Божій, ходив серед огнистого каміння. Ти був бездоганний у своїх дорогах від дня твого створення, аж поки не знайшлася на тобі несправедливість. Твоє нутро насиллям, і ти згрішив; і Я скинув тебе, як нечистого, з гори Божої, вигнав тебе. Від краси твоєї піднесло тебе твоє серце, ти занапастив мудрість свою; за те Я скидаю тебе на землю, перед царями віддаю тебе на ганьбу.» (Єзек. 28:14-18)

До речі, на фото, яке є афішою цієї пісні про «фенікс», Кончіта зображений з 4 крилами, що вказує на ангельський чин – Херувима (якого скинув Бог з Неба)…

Виконання цієї пісні є неприкритим актом пропаганди сатанізму… 

 

Щодо перемоги в конкурсі завдяки ЛГБТ-спільноті:

В 2018 році переможцею Євробачення стала Нетта – всі експерта та й сама співачка, стверджують, що їй допомогла ЛГБТ-спільнота в здобуті перемоги на Євробаченні. І це на тлі того, що були за думкою як експертів так і журі конкурсу талановитіші претенденти…

Для підтвердження цієї думки приводжу цікавий уривок з інтерв’ю з Неттою:

«- Ще за кілька днів до фіналу офіційна ЛГБТ-спільнота фанатів «Євробачення» присудила вам свою традиційну музичну нагороду OUTtv. За вас проголосували тисячі людей по всій Європі, які визнали…. вас як свого посла, який виступає в підтримку і захист тих людей, які «інші» (ЛГБТ). Їм, напевно, теж треба зараз щось сказати?

– Та взагалі-то більшість моєї команди – такі ж люди (ЛГБТ)…. Без них я б нічого не добилася, була б нічим – без їх енергії, оптимізму… Я буду зобов’язана їм і буду співати для них все своє життя. І, звичайно, я виступлю на наступних Прайд і Лав-Параді в Тель-Авіві…. Це моя сутність, мій стан душі і погляд на життя!!!» 

Без коментарів. ЛГБТ-спільноти, солідаризуючись просувають своїх адептів, емісарів та апологетів від творчості…

Виходячи з вищесказаного, виникає питання: Євробачення це конкурс в якому перемагають таланти, чи це перекличка соцінтерну сучасних неомарксистів усього світу (саме до такого політичного дискурсу належить ЛГБТ) які єднаються, в т.ч. на платформі цього пісенного конкурсу для демонстрації та підтримки своєї світоглядної парадигми?  От як раз Угорщина знайшла для себе відповідь на це питання…

Що робити? Бойкотувати чи солідаризувати здорові сили?

А з іншого боку… Може нічого поганого в тому нема, що люди підтримують виконавців до яких у них симпатії не лише через їх творчий талант, а через почуття спорідненості т.зв «культурного кумівства»? Може це нормально, що якщо ми будемо голосувати за українця не лише тому що він найталановитіший, а ще й через те, що він просто українець та представляє Україну? Адже прагнення солідаризації відмінити не можна! А от закликати до цього можна! Можливо варто просто закликати: «Українці, голосуємо – за українців», «традиціоналісти – за традиціоналістів», «християни – за оспівування християнських цінностей»…

Де наше лобі? Де наша паралельна нагорода (як у ЛГБТ фанатів)?

До речі, в пісенному конкурсі Євробачення іноді бувають пісні з духовним сенсом (хоч і рідко, але бувають), чому ж нам не об’єднуватися щоб підтримувати таких виконавців? Таким чином показати що традиціоналісти чи християни згуртованіші за прихильників культурного марксизму? Де наш паралельний фонд для підтримки виконавців, які просувають контент з важливими для нас цінностями?

Хочу навести приклад, Карола Марія Хеггквіст – легендарна світська і християнська співачка, актриса і автор пісень зі Стокгольма, Швеція. В цілому вона брала участь в конкурсі «Євробачення» три рази: в 1983 (3-е місце), 1991 (1-е місце) і в 2006 (4-е місце), що робить її однією з виконавиць, яка має найкращу репутацію в історії «Євробачення». Ось такі люди варті були на нашу підтримку, але через її брак й одночасно через присутність активної підтримки співаків з боку ЛГБТ-активістів ми й маємо таку тенденцію по зміщенню пісенного контенту й поп-культури в бік пропаганди збочень…

Питання для роздумів:

            Тож, що краще на вашу думку: бойкотувати Євробачення через контрморальний контекст? Чи приймати участь й нести здорові ідеї через творчість?

            І чи є спроможним цю місію виконати гурт «Gо-A»? (Дай Бог, щоб вони змогли…)

            Як ви вважаєте зазначений пісенний конкурс має бути майданчиком для оцінювання творчих здібностей виконавців чи рупором просування політичних та світоглядних поглядів?

Пишіть, коментуйте, опонуйте!

 

ПІДПИШИСЬ на мій телеграмканал (відеоблог капелана Ігоря Плохого “Християнський Фронт”)

https://t.me/c_front

Попередня стаття

Спів на повний голос

Наступна стаття

Як реагувати на інформацію про коронавірус

2 коментарі

 1. Анна
  29.02.2020 at 22:23 — Відповіcти

  Думаю, що варто і бойкотувати і об’єднуватися всім християнам Європи для підтримки християнських виконавців!!! Тоді люди які вагаються чи ніколи не чули що християни відважно говорять про свої цінності і що у них є підтримка, будуть мати можливість задуматися і взнавати більше правдивої інформації про християнство.)

 2. Ігор Плохой

  Підтримую таку позицію!

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *