Християнські новини

Північна Ірландія переживає сплеск нападів на церкви та інші об'єкти

Пройшли десятиліття з тих пір, як в Північній Ірландії відбувалося насильство між двома сторонами, в значній мірі вибудуване уздовж католицько-протестантського розколу з питання британського правління. Тепер, схоже, релігійні організації всіх напрямків – католики і протестанти, євреї та мусульмани – однаково страждають в цьому регіоні від насильства.
У новому звіті організації «Християнське дослідження і освіта» (CARE) говориться, що в Північній Ірландії майже кожен день відбувається напад на той чи інший культовий об’єкт. За останні три роки 445 злочини були зареєстровані як такі, що заподіяли шкоду релігійним будівлям, церковним установам або кладовищам в 11 поліцейських округах Північної Ірландії.
«Наше дослідження показує, що злочини проти місць відправлення культу відбуваються в Північній Ірландії майже кожен день», – сказав Марк Бейлі, співробітник компанії CARE, яка є громадською благодійною організацією. «Це не обмежене однією територією, і є зареєстровані приклади в кожному поліцейському окрузі по всій провінції». Але все ж найбільша кількість таких злочинів, мабуть, відбувається в Белфаст Сіті.
«В одному особливо шокуючому прикладі пресвітеріанська церква Сентфілд-роуд постраждала від двох підпалів в липні 2016 року, і на ремонт будівлі церкви пішло цілих два роки», – сказав представник компанії CARE. «В іншому, більш недавній випадок, у Великодню неділю цього року, ключову дату в християнському календарі, церква Святого Серця в Баллікларе була атакована фарбою», – зазначає Марк Бейлі.
«Я не можу зрозуміти, що відбувається в голові людини, якщо вона хоче завдати шкоди іншим людям», – сказав в інтерв’ю BBC католицький священик Педді О’Кейн. «Мені їх більше шкода. Кожен раз, коли вони роблять це, в їх житті відбувається щось жахливе », – зазначив клірик після нападу на його храм, вчиненого 24 травня.
Мотиви нападів були зафіксовані в звіті CARE.
У той же час, шкода не обмежується християнськими церквами. Белфастська синагога і белфастський ісламський центр також зазнали матеріальних збитків за останні 10 років.
Компанія CARE зазначає, що необхідно державне фінансування для поліпшення безпеки місць відправлення культу. В Англії та Уельсі місця відправлення релігійних обрядів можуть отримувати гроші на вживані ними заходи безпеки від урядової «схеми фінансування для забезпечення захисту», але вона недоступна в Північній Ірландії або Шотландії. Марк Бейлі вважає, що необхідно внести зміни в існуючий порядок фінансування заходів безпеки для всіх релігійних організацій Великобританії.

Більше про насильство і вандалізм:

«У вільному і демократичному суспільстві ніхто не повинен боятися збиратися разом з тими, хто поділяє їхні віру в місці поклоніння», – сказав Бейлі. «В результаті цих атак релігійних груп наноситься матеріальна шкода, ростуть витрати на страхування і одночасно зростає страх перед майбутніми атаками», – зазначає представник компанії CARE.
[sc name=”futerblock” ]

Джерело: sedmitza.ru

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!