Україна

До кінця року 25 % населення України житимуть у бідності

Через повномасштабну війну в Україні, яку розв’язала Росія, більшість українського населення житиме в бідності. За оцінками Світового банку, до кінця 2023 року рівень бідності в Україні становитиме 55 %. Про це пише OBOZREVATEL з посиланням на Reuters.

Джерело: OBOZREVATEL

«Більшість країн вказали, що вони надаватимуть фінансову підтримку Україні протягом наступного року, і це дуже позитивний результат», − сказав директор Світового банку у Східній Європі Арупа Банерджі.

За його словами, до кінця року двадцять п’ять відсотків населення житимуть у бідності у порівнянні з трохи більш ніж 2 відсотками до війни, а до кінця наступного року ця кількість може зрости до 55 відсотків.

Банерджі сказав, що Україна вже скоротила свої бюджетні плани до мінімуму, при цьому кошти йдуть на виплату зарплат та пенсій, військові витрати та обслуговування внутрішнього боргу. Бюджет включав лише 700 мільйонів доларів на капітальні витрати, що становить незначну частку від 349 мільярдів доларів на реконструкцію, нещодавно оцінену Світовим банком.

Він додав, що якщо Україні не вдасться отримати достатньої підтримки, їй доведеться або друкувати більше грошей у той час, коли інфляція вже знаходиться на низькому 20-відсотковому рівні, або ще більше скоротити соціальні витрати.

«Якщо так триватиме й далі, то перспективи [для України] стануть дуже важкими. Тим паче, що зима починає кусатися… Через це може початися чергова хвиля внутрішньої міграції», − наголосив Банерджі.

Також зазначається, що раніше президент України Володимир Зеленський поінформував міжнародних донорів про потребу країни у «близько 38 мільярдів доларів для покриття прогнозованого дефіциту бюджету у 2023 році».

Схожі статті

«Ще 17 мільярдів доларів необхідно для початку відновлення життєво важливої інфраструктури – включно зі школами, житлом та енергетикою», – резюмували автори матеріалу.

Читайте також:

Мільярди на вбивства. Демографія населення

Як інформує OBOZREVATEL, влада США має намір виділити Україні пряму бюджетну підтримку в розмірі 4,5 млрд доларів найближчими тижнями. Це фінансування схвалив Американський Конгрес два тижні тому, в результаті чого загальна пряма бюджетна підтримка країни з боку Штатів склала 13,5 млрд доларів − у вигляді грантів.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Не дуже зрозуміло, навіщо саме потрібно, причому, дуже часто (практично регулярно) ось такі – досить песимістичні й тривожні оцінки й прогнози щодо України, позичені з різних секулярно-світських чинників, публікувати на ХРИСТИЯНСЬКОМУ ресурсі?!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button