Світ

29 % американців вірять у те, що Біблія – це давня книга байок, легенд та моральних заповідей

Нове опитування дослідницького центру Gallup свідчить, що 29 % дорослих американців – найвищий показник за всю історію – вірять у те, що Біблія – це «давня книга байок, легенд, історії та моральних заповідей, записаних людиною». Водночас 20 % дорослих – найнижчий показник за всю історію – вірять, що це «справжнє слово Бога, і Його слід розуміти буквально».

Джерело: invictory.org з посиланням на christianheadlines.com

У 2017 році, коли опитування проводилося востаннє, 26 % назвали Біблію збіркою байок, а 24 % – справжнім Словом Бога. До того ж зросло число опитаних, які сказали, що «Біблія – це натхнене Богом Слово, але не все в ній слід сприймати буквально» – з 47 % у 2017 році до 49 % в цьому році.

Частка американців, які вважають Біблію «істинним словом Бога», поступово знижувалася за останнє десятиліття: з 30 % у 2011 році до 28 % у 2014 році, 24 % у 2017 році та до 20 % сьогодні. За цей час відсоток американців, які вважають Біблію збіркою історій, написаних людиною, зріс з 17 до 21 % і до 29 % сьогодні.

Варіант, що «Біблія – це натхнене Богом Слово, але не все в ній слід сприймати буквально» практично не змінився із 2011 року. Тоді він також становив 49 %.

Френк Ньюпорт із Gallup зауважив, що зрушення уявленнь про Біблію відбулося через зниження загальної релігійності серед дорослого населення США.

Як пояснив Ньюпорт, «інтерпретація Біблії американцями важлива, тому що Святе Письмо часто використовується як основа для політичних позицій з питань моралі та цінностей, включаючи такі речі, як аборти та нетрадиційні стосунки».

Схожі статті

На його думку, «деякі консервативніші протестантські групи використовують буквальне тлумачення уривків із Нового Завіту як основу для своєї віри в те, що жінки не повинні обіймати релігійні керівні посади в церквах.

За словами Френка, «дані Gallup показали, що використання буквального тлумачення Біблії, як основу або для виправдання позицій соціальної політики, ймовірно, знайдуть відгук тільки у меншості громадян США».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!