Новини культури

Фільм Lifemark закликає Церкву відстоювати життя та активізуватися у суспільстві

Брати-кінематографісти Алекс і Стівен Кендрик вміють створювати фільми, що торкаються найнагальніших проблем суспільства − від безбатченків до питань особистості. 

Джерело: The Christian Post 

Три роки тому, коли вони почали знімати «Lifemark» (Відмітка життя), фільм, який розповідає реальну історію хлопчика-підлітка, з яким несподівано зв’язалася його біологічна мати, яка 18 років тому віддала його на усиновлення замість того, щоб зробити аборт. У Кендриків було розуміння, що тема є своєчасною.

Прем’єра фільму відбулася лише через кілька місяців після того, як Верховний суд США скасував рішення 1973 року Роу проти Уейда, яке зробило аборт «конституційним правом».

«Це наш перший фільм, що ґрунтується на реальній історії, і ми думаємо, що Бог вибрав ідеальний час, — сказав Алекс Кендрік The Christian Post. — Хто знав у нашій культурі, що цього року Роу проти Уейда буде скасовано і що у церков з’явиться можливість активізувати своє служіння в цій сфері? Ми сподіваємося, що фільм надихне людей і підбадьорить церкви й всіх, хто думає: “У мене є дитина?”, “Чи віддати її на усиновлення?”»

Стівен Кендрік погодився:

«У кожному з наших фільмів ми бачили, що час, обраний Богом, є ідеальним. Віруючим, церквам і громадам потрібно нагадувати про красу та співчуття, які вони можуть виявляти до дівчат, які мають неплановану вагітність, про ненароджених, за яких ніхто не заступився, про сім’ї, до яких необхідно виявити співчуття та турботу на всіх рівнях».

Заснований на документальному фільмі 2017-го року «Я вижив на Паркер-авеню», «Lifemark» є реальною історією хлопця, який вирушає на зустріч зі своїми біологічними батьками. 

У фільмі також розповідається, як його мати, якій на той час було лише 18 років, відмовилася від аборту лише за кілька хвилин до процедури та натомість обрала усиновлення.

Для Кендриків і Кемерона усиновлення є глибоко особистою справою: у Стівена Кендрика та його дружини дочка усиновлена ​​з Китаю, у Кемеронів четверо з шести дітей також усиновлені.

«Ми просто бачимо цінність життя, – сказав Алекс Кендрик. – Бог є Творець; Він дає нам дар життя. Давайте вшануємо Його цим».

Попри позитивне посилання, спрямоване на усиновлення, «Lifemark» вже отримав свою частку негативних відгуків. Голлівудські студії відмовилися від фільму, хоча фільми Кендриків, зокрема «Кімната війни», збирали мільйони у прокаті. 

Брати визнають, що тема фільму «делікатна», проте це тема, до якої Церква має звернутися з «любов’ю і співчуттям».

«Іноді правду важко прийняти, але ми повинні йти туди, — сказав Стівен Кендрик. — І тому тепер ми можемо сказати, що коли Писання говорить захищати невинних і боротися за тих, хто не може боротися за себе, що Бог знає нас в утробі матері, і Він знає нас ще до нашого народження, Він знає про нас все, і Він цінує нас, щоб ми стояли за ненароджених».

Режисер додав, що в суспільстві після Роу культура зосередилася на правах вагітної матері, ігноруючи при цьому права життя, яке розвивається всередині матері.

«Ми хочемо виявити співчуття та повагу, але водночас ми хочемо відстоювати життя і те, що шлях усиновлення прекрасний», — сказав він. 

Далі продовжив:

«Ми не можемо ігнорувати картину того, що більшість абортів відбувається тому, що люди просто кажуть: “Я не хочу бути вагітною, це незручність, і я хочу позбутися цього”, − продовжив він. − Отже, життя прекрасне. Це подарунок від Бога. І ми хочемо нагадати людям, що Він є творцем життя, Він любить усіх нас і що у всіх нас є надія. Тому ми хочемо зосередити увагу на найважливішій частині цього питання та сказати: “Ми повинні стояти за життя і коли ми хочемо робити це зі щирою любов’ю”».

З усім тим, «Lifemark» не є деспотичним, а з гумором і динамікою. І, в істинному стилі братів Кендриків, наприкінці фільму Євангеліє передається разом із ресурсами для церков та тих, хто хоче дізнатися більше про усиновлення. 

Кендрики наголосили, що хочуть продемонструвати Божу любов до всіх з будь-якої політичної точки зору, «але це змушує нас говорити правду, а правда іноді особливо якщо ви ненавидите правду, звучатиме як ненависть».

«Нам потрібно обрати те, що правильно у цій ситуації, – сказав Алекс Кендрік. — І кожне покоління має прийти до одкровення про те, що треба дбати про тих, хто не може подбати про себе».

Брати закликали кіноглядачів дотримуватися золотого правила, викладеного Ісусом в Євангелії від Матвія 7:12: «Тож усе, чого тільки бажаєте, щоб чинили вам люди, те саме чиніть їм і ви».

«Ми тут не для того, щоб звинувачувати чи соромити когось. Ми тут, щоб допомогти принести зцілення, надію, прощення та співчуття», − сказав Стівен Кендрик.

«Цей фільм показує широкий погляд на співчуття. Цей фільм насправді не перемагає аборти; він сприяє усиновленню. І показує, що станеться, якщо дівчина, яка боїться, обере мужність, обере співчуття до своєї майбутньої дитини, навіть якщо вона не зможе виростити її сама. …Ми ​​думаємо, що людям сподобається фільм. Ми думаємо, що вони відпочиватимуть; будуть натхненні. Вони підуть емоційно наповненими та схвильованими, і вони, ймовірно, підуть, думаючи: «Я знаю людей, яким варто подивитися цей фільм”».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!