Україна

Українці, що постраждали від російської агресії, можуть отримати грошову компенсацію до €30 тис. від ЄСПЛ

Українці можуть подати заяву до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), аби отримати грошову компенсацію від €5 тис. до €30 тисяч. Проте це стосується тільки тих громадян, які постраждали від російської агресії.

Джерело: gazeta.ua з посиланням на kmu.gov.ua

Подати заяву необхідно протягом 4-ох місяців від моменту порушення своїх прав, однак не пізніше 16 січня 2023 року. Це можна зробити онлайн за посиланням: espl.com.ua.

Які саме ситуації дають право звернутися до ЄСПЛ? Зазначається, що це загибель родича, зруйноване житло, поранення, незаконне позбавлення волі, катування, зґвалтування чи насильницьке зникнення людини тощо.

Процедура подання позову до електронної системи така:

  • необхідно заповнити форму на сайті;
  • завантажити необхідні документи;
  • видрукувати та надіслати заяву в одному з відділень Укрпошти.

Повідомляється, що при заповненні заяви автоматично сформується адреса Європейського суду з прав людини, яку необхідно наклеїти на упаковане відправлення у відділенні. Поштові послуги для відправника є безкоштовними.

При цьому дозволяється заповнити заяву за родича, якщо він не може подати її самостійно.

Також зазначається, що термін розгляду заяви може становити від одного року.

Детальніше інформацію модна дізнатися на сайті espl.com.ua

Водночас для отримання консультації можна звернутися до громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у вашому місті: https://helsinki.org.ua/advice-centres/

Нагадаємо, що для сімей, які постраждали через війну, організація ЮНІСЕФ разом із Міністерством соціальної політики України розпочинають другий етап багатоцільової програми грошової допомоги. Детальніше читайте за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button