війна

Внаслідок вторгнення Росії в Україні пошкоджено 152 культурні об’єкти – ЮНЕСКО

За даними організації ЮНЕСКО, внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україні частково або повністю знищено 152 культурні об’єкти.

Джерело: lb.ua з посиланням на unesco.org

Серед пошкоджених об’єктів є 70 культових споруд, 30 історичних будівель, 18 культурних центрів, 15 пам’ятників, 12 музеїв та 7 бібліотек.

При цьому у повідомленні йдеться, що три чверті постраждалої культурної спадщини припадає на Донецьку область з 45 пошкодженими об’єктами, Харківську область з 40 відповідно та Київську область з 26.

Окрім того, за словами ЮНЕСКО, вони вже готуються до майбутньої реконструкції пошкоджених будівель.

Зокрема, ЮНЕСКО вже створила фонд, присвячений діям на підтримку України, і розпочала заклик щодо внесків до держав-членів для швидкого реагування.

Також організація створює команду, яка займається охороною культурних цінностей, і незабаром відправить до України місію експертів з питань культурної та історичної спадщини.

Нагадаємо, що українці можуть подати заяву до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), аби отримати грошову компенсацію від €5 тис. до €30 тисяч. Проте це стосується тільки тих громадян, які постраждали від російської агресії. Детальніше читайте за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!