Про відомих

Дітріх Бонхеффер

Бонхеффер, Дітріх (Bonhoeffer, Dietrich) (1906-1945), німецький лютеранський пастор і теолог, страчений за участь у змові проти Гітлера. 

Народився 4 лютого 1906 Бреслау (нині Вроцлав, Польща), в прусській провінції Сілезія, виріс в Берліні. 

Вивчав теологію в Тюбингенському, а потім в Берлінському університетах, там він захистив докторську дисертацію (1927).

У 1928-1929 Бонхеффер працював помічником пастора у німецькій євангелічній громаді в Барселоні (Іспанія), в 1930-1931 стажувався в Об’єднаній теологічній семінарії (Нью-Йорк). В 1931 він приступив до викладання теології в Берлінському університеті і в тому ж році став лютеранським пастором. 

У квітні 1933 нацистський уряд заборонив особам єврейського походження займати офіційні посади не тільки на державній службі, але й у церкві. Бонхеффер виступив з різким протестом. 

Наприкінці 1933 він виїхав до Англії, але перед цим взяв участь в організації так званої Сповідальної церкви (Bekennende Kirche), яка чинила опір впливу нацистів в євангелічній церкві. В 1935 Бонхеффер повернувся до Німеччини, де організував і очолив одну із семінарій сповідальної церкви. 

Схожі статті

В 1936 нацисти позбавили його права на викладацьку діяльність, за цим пішли заборони на виступи і публікації. Після другого короткого візиту в Нью-Йорк (1939) він став активним членом підпільної антигітлерівської групи. 

У квітні 1943 був заарештований і 9 квітня 1945 страчений через повішення в концтаборі Флосенбург (Баварія).

http://www.ido.rudn.ru/

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button