Домашня»Про відомих»Дітріх Бонхеффер

Дітріх Бонхеффер

0
Поширень
Pinterest WhatsApp

Бонхеффер, Дітріх (Bonhoeffer, Dietrich) (1906-1945), німецький лютеранський пастор і теолог, страчений за участь у змові проти Гітлера. 

Народився 4 лютого 1906 Бреслау (нині Вроцлав, Польща), в прусській провінції Сілезія, виріс в Берліні. 

Вивчав теологію в Тюбингенському, а потім в Берлінському університетах, там він захистив докторську дисертацію (1927).

У 1928-1929 Бонхеффер працював помічником пастора у німецькій євангелічній громаді в Барселоні (Іспанія), в 1930-1931 стажувався в Об’єднаній теологічній семінарії (Нью-Йорк). В 1931 він приступив до викладання теології в Берлінському університеті і в тому ж році став лютеранським пастором. 

У квітні 1933 нацистський уряд заборонив особам єврейського походження займати офіційні посади не тільки на державній службі, але й у церкві. Бонхеффер виступив з різким протестом. 

Наприкінці 1933 він виїхав до Англії, але перед цим взяв участь в організації так званої Сповідальної церкви (Bekennende Kirche), яка чинила опір впливу нацистів в євангелічній церкві. В 1935 Бонхеффер повернувся до Німеччини, де організував і очолив одну із семінарій сповідальної церкви. 

В 1936 нацисти позбавили його права на викладацьку діяльність, за цим пішли заборони на виступи і публікації. Після другого короткого візиту в Нью-Йорк (1939) він став активним членом підпільної антигітлерівської групи. 

У квітні 1943 був заарештований і 9 квітня 1945 страчений через повішення в концтаборі Флосенбург (Баварія).

http://www.ido.rudn.ru/

Попередня стаття

Вихід є

Наступна стаття

Справедливість і милосердя

Немає коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *