Варто замислитись

Вихід є

Події, які цими днями відбуваються в Україні, схожі на жахливий сон. Ще кілька місяців тому ніхто навіть і гадки не мав, що у нас буде така проблема і ситуація може розгорнутися саме так.

Перед суспільством постали непрості виклики: як зарадити ситуації? Де знайти вихід? У кого просити допомоги?

З людського погляду ситуація видається патовою, тобто такою, з якої безболісного виходу практично не існує. У результаті — смуток, розчарування, депресія у серцях тисяч людей, котрих безпосередньо стосуються згадані події.

Чомусь на думку спадає пророцтво, яке свого часу проголосив Христос і записав євангелист Лука у 21:25-26: «І будуть знаки на сонці, місяці, зорях і переполох серед народів землі від раптового морського шуму та розбурхання, коли люди ціпенітимуть від страху й очікування того, що надходить на всесвіт».

Сьогодні люди шукають розв’язання складної ситуації за допомогою економічних санкцій, військового тиску та політичних домовленостей. На превеликий жаль, такі інструменти мають нетривалий успіх.

 Якби ж люди знали, що їхня справжня проблема полягає не в тому, що хтось володіє сильнішою армією, ніж ми, або має більше природних ресурсів. Справжня проблема лежить набагато глибше, тому що пов’язана зі станом людського серця. Ісус Христос сказав, що «… З середини, із людського серця виходять злі думки, перелюби, розпуста, вбивства, крадіжки, захланність, лукавства, омана, безсоромність, заздрість, богозневага, гордощі, безглуздя. Усе це зло з середини виходить і людину опоганює» (Мр.7:21-23). Припустимо, що можновладці розібралися б із тим, кому належить та чи інша територія, або хто займатиме там чи тут ключові посади, а серця людей при цьому залишилися б без змін, то чи довго змогли б проіснувати позитивні зміни в суспільстві? Звісно, що ні. Бо з людських сердець і далі продовжували б виходити лихі думки, розпуста, омана, заздрість. І злі речі, безсумнівно, привели б до нових конфліктів.

Більше про вирішення проблем:

А якщо б уявити собі, що людські серця змінилися і замість беззаконня з них починає виходити любов. Чи існує за таких обставин потреба у розв’язанні конфлікту? Відповідь зрозуміла сама собою. Конфлікт просто вичерпався б. 

Людське серце оновити може лише Бог. У результаті такого оновлення відбувається нове народження людини. Народившись згори, людина починає мислити та реагувати на обставини зовсім інакше. І проблеми, які, здавалося, розв’язати не можна, раптом починають вирішуватися. Тому що, виявляється, проблема не в проблемі, проблема – в людському серці.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button