Християнські новини

Папа Франциск змінив Отче наш. Соцмережі й церковні ієрархи обурені

Папа римський Франциск вніс зміни в італійський переклад тексту молитви “Отче наш”, повідомляють італійські ЗМІ. Нова редакція обурила багатьох католицьких священиків і користувачів соцмереж.
Теологи та католицькі священнослужителі працювали над змінами тексту понад 16 років, і новий варіант був затверджений Ватиканом 22 травня.
У новій редакції слова молитви “не введи нас у спокусу” будуть замінені на “не дай нам піддатися спокусі”.
Франциск говорив про необхідність змінити текст “Отче наш” ще у 2017 році. Тоді він пояснював це тим, що нинішній переклад неправильно трактує сенс божественних дій.
“Бог не вводить в спокусу, а допомагає вам відразу ж піднятися після падіння … Це поганий переклад, тому що тут йдеться про Бога, який схиляє до спокуси. Але той, хто спонукає до спокуси, – це сатана, це роль сатани”, – пояснював понтифік.
Франциск також відзначав, що зміни вже вносилися в переклади молитви іншими мовами, в тому числі французькою.

“Проблематичні зміни”

Реакція на дії понтифіка виявилася досить неоднозначною. Частина католицьких ієрархів підтримали позицію Франциска, проте знайшлися й ті, хто проти такого трактування.
Редактор видання Catholic World News Філіп Лоулер сказав New York Times, що вважає критику традиційного перекладу необґрунтованою.
“Папа Франциск має звичку говорити речі, які бентежать людей, і це одна з таких речей”, – говорить він.
Багато користувачів соцмереж також залишилися незадоволені зміною тексту молитви, а деякі з них навіть запропонували “звільнити” Франциска з посади.
На дії папи відреагували й в Російській православній церкві. Член Синодальної біблійно-богословської комісії РПЦ протоієрей Андрій Новиков сказав агентству РІА Новини, що в нинішній версії молитви ніяких богословських неточностей немає.

Більше про молитву:

“Ніхто, звичайно, не буде змінювати текст молитви. Як отримали Письмо – так і залишимо”, – сказав він.
“Отче наш”, – єдина молитва, текст якої, згідно з Євангеліями, було дано учням безпосередньо Ісусом, і вона найбільш розповсюджена серед християн всього світу.

Читайте головні новини “Слово про Слово” в соціальних мережах Facebook і Twitter

Читайте нас в Телеграм

Джерело: bbc.com

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. А як же непомильність Папи? Хоч тут Папа сказав правду, і то по устах б’ють. Справді, Бог не вводить у спокусу, а допомагає її уникнути.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button