Новини суспільстваХристиянські новини

Зустріч Ради церков з Президентом – коментує Голова ВСЦ ЄХБ В. Антонюк

Сьогодні в Офісі Президента України відбулася перша зустріч Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій. Голова ВСЦ ЄХБ Валерій Антонюк прокоментував зустріч на прохання редакції www.slovoproslovo.info.

“Сьогодні відбулася зустріч ВРЦіРО з президентом України. Власне це перша зустріч В. Зеленського з членами ради. Зустріч ініціювали представники ради з огляду на низку серйозних викликів які переживає країна.

Під час зустрічі були порушені питання які є важливими для християнських конфесій і релігійних організацій і потребують консультацій і діалогу з представниками різних гілок влади. Нас тривожать тенденції щодо обмеження свободи совісті та вираження християнських поглядів на законодавчому рівні.

Дискредитація основних моральних цінностей, які мають залишатися основою державотворення. Для нас важливо щоб влада зважала на пропозиції служителів церков, які представляють релігійну спільноту України.

На зустрічі обговорювалися також питання майбутньої зустрічі нормандської четвірки та участі президента країни в переговорах. Як зазначали учасники зустрічі, нам необхідно молитися про припинення війни, але християни в служінні примирення, прагнуть ствердження справедливого миру, на основі біблійних принципів. Адже не всі розмови про мир, як ми неодноразово переконувалися, ведуть до досягнення миру.

Президенту з боку ради церков було запропоновано визначити такий формат зустрічей, щоб можна було б оперативно реагувати на нагальні питання у сфері державно-конфесійних відносин.”

Від редакції додамо, що Глава держави подякував за спільне звернення ієрархів до мешканців тимчасово окупованих територій, а також за роботу, яку проводять святі отці для українців. У зв’язку з переговорами лідерів країн Нормандського формату Президент закликав підтримати мирні ініціативи української сторони.

Представники церков і релігійних організацій також висловили занепокоєння стосовно законопроекту № 0931 щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації з правом Європейського Союзу, відзначили питання виділення землі для зведення культових споруд, а також наголосили на необхідності співпраці для підтримки безпеки всередині країни.
Президент запевнив у готовності до зустрічей і розв’язання проблем.
[sc name=”futerblock” ]  

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button