Проза

Де ти, Адаме?

Сонце, що заходить, золотило верхівки дерев. Набридла за день спека потроху спадала, і в повітрі розливалася цілюща прохолода. Наближення осені майже не відчувалося, тільки схилялися до землі обтяжені стиглими плодами гілки дерев у старому доглянутому саду.

Чоловік середніх років, господар садиби, сидів у затишному кріслі-гойдалці на відкритій веранді добротного будинку і насолоджувався заслуженим після трудового тижня спокоєм.

Весь його зовнішній вигляд: і м’який домашній халат, і солідне черевце під ним, і благодушний вираз обличчя – видавали процвітаючого та законослухняного громадянина, задоволеного самим собою та всім навколишнім. Так воно й було. Він не знав у своєму житті ні особливих тривог, ні поневірянь, ні докорів совісті. Він ніколи не чинив злочинів, і достаток, що оточував його, був зароблений цілком чесною працею. Йому просто не було в чому себе дорікнути. Відкоркував запотілу, щойно з холодильника, пляшку пива, чоловік розгорнув свіжий номер газети й засмучено зітхнув, пробігши очима повідомлення про бурхливі у світі війни, про торгівлю наркотиками, що розростається, про дітей, що вмирають від голоду.

«Що коїться! Що коїться!» – скрушно подумав він і заглибився у спортивні новини. Собака, що згорнувся біля ніг, здригнувся уві сні, смішно смикнув кілька разів задніми лапами, немов тікаючи від когось, потім знову затих. Монотонно дзижчали бджоли. На очі навалився липкий тягар, і чоловік теж заснув.

Раптом весь сад осяяло якесь незвичайне світло і з небес пролунав тихий голос:

– Де ти, Адаме? Я пробачив тобі!… ПОВЕРТАЙСЯ!… Де ж ти, сину мій, відгукнуся!!!… – повторив голос ще кілька разів і замовк на відстані.

Знову настала тиша, тільки вітер ліниво перевертав сторінки газети, що впала на підлогу. Сяйво поступово згасло, і сутінки, що згущаються, вкрили сплячого в кріслі чоловіка і собаку, який віддано звернувся біля його ніг.

* * *

Ми часто бажаємо собі та ближнім щастя, маючи на увазі під цим легке та безтурботне життя. Ми прагнемо такого життя, шукаємо матеріального благополуччя для себе та своїх дітей, облаштовуємося на цій землі з максимальним затишком та зручностями. Ми забули Бога і вже не мріємо про повернення до Його дому. Ми стали безпритульними. Ми живемо згідно із законом сили. Найуспішніші досягають багатства і розкоші, решта змушена плазувати все життя, щоб звести кінці з кінцями.

Багато хто не витримує цієї гонки на виживання і передчасно сходить з кола. Інші, доживши до старості, бурчать про хвороби, бездарних політиків та невдячну молодь.

Читайте нас в Telegram: новини в Україні та світі з християнської точки зору

Ми розмінюємося на підлість і брехню, а потім нарікаємо на Бога за те, що земля сповнена страждань та несправедливості. Не досягнувши бажаного щастя, ми топимо розчарування у вині. Шукаємо любові й, не знаходячи її, плачемо від жалю до самих себе. Ховаємо голову в пісок, звинувачуючи інших у своїх невдачах. Заспокоюємо своє сумління зручними релігіями й забобонно тремтімо над зібраним за довгі роки барахлом.

Минають дні, роки, життя. Люди народжуються і вмирають, багато хто так і не піднявши очей до неба, і не відповівши вічному голосу:

– Де ж ти, Адаме…

Джерело: xristianin.org

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!