Актуальне

6 сюрпризів після весілля, про які краще знати заздалегідь

У нас з Кімм була одна дошлюбна консультаційна сесія перед нашим весіллям. Вона тривала близько п’яти хвилин якраз стільки, щоб доброзичливий консультант вручив нам ящик з касетами і закликав нас прослухати їх. Ми кинули їх у багажник. Якось, через дев’ять місяців, він попросив їх повернути. Не проблема, адже вони лежали там, де я їх залишив — у багажнику нероздруковані та невикористані.

Страшно подумати, наскільки ми не готові до шлюбу. Я не звинувачую нашого консультанта. Я не впевнений, що в нього взагалі була дошлюбна консультація. Але коли я згадую останні 35 років, я наголошую на тому, що було кілька сюрпризів, про які було б корисно знати.

Ось шість сюрпризів, про які, на мою думку, має розповісти кожен пастор чи дошлюбний консультант:

1. Сюрприз гріха

Заручини — це як прогулянка парком атракціонів із запітнілими окулярами. Ви багато чого не бачите, але кого це хвилює? Ви ж радієте! Правда полягає в тому, що ваш обранець грішніший, ніж вам здається. Якщо його чи її гріх ще не здивував вас, приготуйтеся: він здивує. Я не кажу, що ваш майбутній чоловік щось приховує. Просто у вас немає очей, щоб побачити те, що є. Ось чому вам слід звернутися за порадою до друзів, сім’ї та церкви, перш ніж стосунки стануть серйозними.

Візьміть чужі окуляри, щоб подивитися на свою кохану людину іншими очима. Крім того, обов’язково поговоріть про «три кити» минулих гріхів — закономірності, партнерів та особливості. Не лякайтеся того, що ви знайдете. Ваш коханий такий же грішник, як і ви. Пам’ятайте: наш гріх настільки жахливий, що для його зняття була потрібна кров Христа. Але Божа благодать має владу над «спалахами гріха», які ви не могли бачити до дня весілля. Не бійтеся. Виявлена ​​вами гріховність стає театром для демонстрації спокути Христа.

2. Конфліктний сюрприз

У перші роки шлюбу я думав, що Кімм потрібно вдосконалюватись. Ви можете здогадатися, до чого це привело. На думку гуру шлюбу, наші ранні конфлікти просто вказували на нестачу навичок спілкування. Але в Біблії сказано:

«Звідки війни та свари між вами? Чи не звідси, від ваших пожадливостей, які в ваших членах воюють?”(Якова 4:1-2).

Сварки та суперечки відбуваються, коли ми не отримуємо бажаного. Мої ранні конфлікти з Кімм показали, чого я жадав. Я сердився на неї, бо мав багато вимог. Я хотів, щоб Кім поважала мене. Я думав, що повага — це якесь невід’ємне право, яке ґрунтується як на Писанні, так і на американській конституції. Але минуло зовсім небагато часу, перш ніж я побачив, як гарне бажання може перетворитися на згубну вимогу.

Я думав, що кожен біблійний наказ для моєї дружини говорить про мою потребу і право, яким я маю. Але я зрозумів, що це виводить Бога із загальної картини та ставить мене на його місце. Звичайно, дружина, що поважає себе, сприяє гармонії в шлюбі. Але Божі заповіді для Кімм існують для того, щоб допомогти їй рости в любові до Нього. Вони були дані не для того, щоб я маніпулював ними з метою.

3. Сюрприз «повільної зміни»

Зайдіть у темну кімнату та клацніть вимикач. Що станеться? Кімната миттєво перетворюється. Ми хочемо духовних змін таким чином: почути уривок, клацнути вимикач для застосування, і зміни настануть протягом години. Це мало б сенс, якби християнство було торговим автоматом. Поклади четвертак і чекай на прискорене освячення.

Але Бог регулює темпи змін залежно від факторів, які ми не можемо бачити. Іноді Він робить це повільно, щоб упокорити нас. Це нагадує нам, що ми не Він. Іноді Він дає зміни повільно, щоб навчити нашого чоловіка терпіння, любові та милосердя. Коли дві людини пов’язані узами шлюбу, Божий розвиток одного з них завжди спрямований на розвиток душі іншого. Вимога негайних змін у новому чоловікові — це чудовий спосіб одружитися з новими проблемами.

Оскільки зміни потребують часу, ми повинні допомогти молодим парам виховати в собі довіру до Благої звістки, щоб вони не мали спокуси втомитися чи розсердитися. Євангеліє відкрилося, і воно вчить нас жити праведно і благочестиво, поки ми очікуємо на явлення Христа (Тит. 2:11-13). Зміни, які принесе Христос, варті очікування.

4. Сексуальний сюрприз

А ось і сексуальний сюрприз. Ви одружуєтеся з діснеївським мисленням. Ви очікуєте, що все відбудеться ідеально, і ви будете жити довго та щасливо. Але секс непередбачуваний. Деякі виявляють, що їхні тіла створені для близькості, і після медового місяця починається життя, повне сексуальних пригод. Вони дивуються, що все виходить так добре; так і мало бути. Але для багатьох секс виявляється набагато складнішим, ніж вони собі уявляли — чи то минуле, фізичний біль, заборони та сором, чи труднощі з пошуком ритму, чи наслідки сексуального насильства.

Ви дивуєтесь, що подружнє ложе потребує стільки зусиль – стільки зобов’язань та роботи. Для багатьох християн секс це «я». У першому столітті Павлу довелося говорити з коринфською церквою про сексуальні непорозуміння та очікування (1 Кор. 7:3-5). З того часу життя не сильно змінилося. Це дивовижна реальність, до якої молоді пари мають бути готові.

5. Сюрприз батьків/родичів

Шлюб перетасовує коло ваших взаємин. Ніхто не відчуває цього більше, ніж ваші батьки. Ісус сказав: «Покине тому чоловік батька й матір, і пристане до дружини своєї, і стануть обоє вони одним тілом» (Матв. 19:5). Бог створив шлюб, щоб створювати нові сім’ї. А щоб створити одну сім’ю, треба залишити іншу.

Як правило, люди зводять це до географії: “Я переїжджаю з батьківського дому до своєї нової дружини на інший кінець міста”. Але «догляд та поділ» також змінює авторитет та відповідальність батьків. Як тільки пара одружується, відбувається сейсмічний зсув у ролі батьків. Вони не перестають бути мамою та татом, але вони не можуть розраховувати на те, що їх поважатимуть так само як це було, коли діти були маленькими. Як проводиться час, як часто вони бувають разом, де проводяться свята, які сподівання від зустрічей з онуками, як діляться порадами чи думками — всі ці славні благословення мають вийти зі сфери очікувань та перейти у сферу співробітництва.

6. Сюрприз «Прощення коштує дорого»

«Всі кажуть, що прощення — чудова ідея, — зауважив К. С. Льюїс, — до тих пір поки у них не з’являється щось, що потрібно пробачити». Можливо, найболючіша і наймужніша частина прощення — це коли ми повинні взяти на себе ціну гріха чоловіка. Біль від того, що проти нас згрішили, не минає швидко. Висловлені слова, втрачені гроші, порушені клятви — цей біль застряг на «повторі».

Серцевий біль і душевні муки можуть увірватися у ваш розум без попередження. Він підкрадається, коли ви лежите на дні, і може зустріти вас, як тільки ви прокинетеся. Але біблійне прощення тягне за собою як мінімум дві витрати. По-перше, чоловік повинен сказати: “Я не збираюся тебе карати”. Серед нас немає жодної людини, яка б подумки не переслідувала чоловіка і не виносила вироку, про який говорить немилосердний раб в Євангелії від Матвія 18:28: «Плати, що повинен!». Але щоб прощення відбулося, ми маємо відкинути інстинкт розправи над боржником і звільнити його від покарання.

По-друге, ми повинні сказати: “Я заплачу борг за цей гріх замість тебе”. Борг не зникає таємничим чином. Якщо я позичу вам 10 доларів, а ви відмовитеся платити, гроші не з’являться чарівним чином у моєму гаманці. Хтось має проковтнути це. Це часто заважає примиренню. Ми хочемо пробачити, але вважаємо, що це не має коштувати нам нічого. Нам здається, що досить простого бажання не мстити. Ми інстинктивно реагуємо на несправедливість поглинання боргу: Це ти зробив! Тепер я маю платити?» Поводитися з чоловіком так, як того заслуговує на його гріх (гнівом, відходом або емоційним покаранням), здається більш справедливим і рівноправним. Але коли ви так робите, ви забуваєте про те, як багато вам вже пробачили. Ви забули про борг, який Христос заплатив за вас. Вам було прощено великий обов’язок. Шлюб часто означає зробити те саме.

Зняти шори

Багато молодих пар одружуються із заплющеними очима, вважаючи, що їхній шлюб буде казкою, про яку вони мріяли, плануючи церемонію і незабутній медовий місяць. Але насправді шлюб виявляє наші гріхи, оголює наші бажання, кидає виклик нашим стосункам та вимагає від нас регулярної практики дорогого прощення. Молодим людям необхідно знати, що шлюб – це покликання до служіння, де два грішники навчаються – доки смерть не розлучить їх – застосовувати Євангеліє благодаті.

Якщо ви пастор або консультант із дошлюбних відносин, розкажіть нареченим про сюрпризи, які неминуче принесе шлюб. Це підготує їх до ще більшого дива: як Ісус діє через зламаних людей, щоб явити Свою незрівнянну любов (Еф. 5:31-32).

Джерело: ieshua.org

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button