Історія та археологія

Де Діва Марія провела свої останні дні?

Серед найбільш привабливих християнських місць для відвідування в Туреччині є невелика святиня, присвячена Діві Марії, що знаходиться неподалік від стародавнього міста Ефес на схилі гори Бюльбюль в Ізмірі. Вважається, що саме тут мати Ісуса провела свої останні дні.

Офіційна назва «Ефеський дім Марії», ця химерна будівля дуже популярна серед віруючих мандрівників, багато з яких подолали холод і дощ, щоб побачити цю пам’ятку під час нещодавнього візиту «Християнської пошти» на початку цього місяця, організованого Міністерством культури й туризму Туреччини.

На шляху до святині, недалеко від входу, знаходиться басейн для хрещення у формі замкової щілини, де, як кажуть, члени ранньої церковної громади в Ефесі проводили хрещення. Тут також висить банер, який пояснює, чому вважається, що саме тут Марія провела свої останні дні.

Святе Письмо свідчить, що під час свого розп’яття Ісус доручив піклування про свою матір святому Івану, «учневі, якого він любив» (Івана 19:25-27) і автору книги Об’явлення. Востаннє Марія згадується у Святому Письмі разом з першою Церквою, яка молиться у горниці в Книзі Діянь Апостолів 1:13-14 напередодні дня П’ятдесятниці, коли Святий Дух вперше злився на Церкву «у вигляді полум’яних язиків, немов вогненних».

У Книзі Діянь Апостолів, після смерті Ісуса і посилення переслідування християн, показано, як його учні розійшлися по світу для проповіді Євангелія, а святому Іоанну було доручено Малу Азію, нині відому як Туреччина.

Деякі експерти припускають, що святий Іван прийняв мученицьку смерть і був похований в Єрусалимі, як і його брат святий Яків, тоді як інші погоджуються з тим, що він подорожував до Ефесу, взявши з собою Марію, перш ніж був засланий на острів Патмос. Згодом він повернувся до Ефесу, де помер і був похований.

Турецькі офіційні особи стверджують, що речовими доказами, які підтверджують, що святиня є місцем останнього спочинку Діви Марії, є наявність гробниці святого Іоанна в Ефесі та першої у світі базиліки, присвяченої матері Ісуса Христа. Вони також вказують на твердження нащадків православних жителів села Кіркінце.

Схожі статті

Місце було знайдено, як описано в 1891 році, і каплиця була відбудована на фундаменті, який, як кажуть, датується першим і четвертим століттями. Частини будівлі також датуються 7-м століттям, а остання реставрація каплиці була проведена в 1951 році.

Інтер’єр будівлі не дуже великий. При вході є невелика кімната праворуч, а решта − це велика кімната з вівтарем, в якому знаходиться велика статуя Марії та деякі цікаві художні роботи. Фото- та відеозйомка в приміщенні, що охороняється, суворо заборонена.

Перед виходом з будівлі знаходиться сувенірна крамниця, де мандрівники можуть придбати сувеніри. Також на території можна набрати води з питного фонтану, який, за повір’ям, має особливі цілющі властивості. Поруч з фонтаном ви також побачите так звану стіну бажань, де люди залишають смужки паперу або тканини, що містять їхні мрії, молитви або побажання, подібно до Західної стіни на Храмовій горі в Єрусалимі, але тільки в меншому масштабі.

Читайте також:

Відвідування цього місця є переконливим досвідом, хоча б для того, щоб просто подумати про те, що мати Ісуса Христа жила і померла в тому самому просторі, де вона також працювала над поширенням Євангелія.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Джерело
christianpost.com

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button