Новини археологіїХристиянські новини

Археологи виявили стародавнє місто Віфсаїда, яке згадується в Біблії

Археологи розкопали на Голанських висотах біля річки Йордан древнє місто Віфсаїда, про яке згадується в Біблії. Згідно із записами, руїни належать біблійному місту, де Ісус нагодував п’ять тисяч людей, ходив по воді та зцілив сліпого.
Фахівці вели розкопки досить тривалий час, і практично через 30 років пошуків вони виявили руїни стародавнього міста всього в милі від Галілейського моря. Про це пише видання Daily Mail.
Професор Рамі Арава з Університету Небраски повідомив, що древнє місто, де Ісус здійснював свої чудеса, дійсно існує.

“Стародавні джерела висувають кілька вимог для ідентифікації Віфсаїди. Знахідки в Ель-Теллі переконали не тільки мене, але і всю групу експертів”, – заявив Арава і додав, що римський історик Тит Флавій Йосип описував місце Віфсаїди у своїх працях. Він писав, що місто знаходилося на нижніх Голанах, недалеко від гирла річки Йордан.
Віфсаїда
Саме там археологи виявили руїни старого міста, рибальські снасті, старий храм, який був побудований на честь Джулії, дружини римського імператора Августа. Село була закинута в 4 столітті та за Біблією, Ісус її прокляв, через те, що з нею поводилися ще гірше, ніж з Содомом.
Деякі фахівці вважають, що група археологів натрапила на насправді на колишній військовий табір. Для того, щоб отримати докази своїх теорій, групі доведеться продовжити свої дослідження, але влітку 2020 року продовжувати розкопки стало неможливо, оскільки Ель-Телль був сильно затоплений.
[sc name=”futerblock” ]  

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дивіться також
Close
Back to top button