Новини культури

Йде робота над фільмом про шлях українських християн у комуністичні часи

Ще один історичний документальний фільм знімає продакшн-студія «Правда PRO», яка працює в Україні вже понад десять років. Головна ідея фільму – розповісти про нелегкий шлях українських християн, зокрема протестантів, за часів правління комуністичної влади.

Джерело: insider-media

У фільмі також розкажуть, чому християни опинилися у вигнанні, як таємно збиралися на богослужіння та як події того часу вплинули на сьогодення. Про це Insider Media розповів режисер фільму Сергій Шараєвський.

«Зйомки ми розпочали ще декілька років тому з інтерв’ю очевидців, поки вони ще живі, адже це літні люди. Потім ми знімали різні замальовки до фільму. Щоб глядачу було цікаво, ми вирішили додати елементи ігрового кіно. У цьому фільмі у нас буде три ігрові сцени, які розкриють різні етапи життя протестантів та їхні стосунки з радянською системою в контексті гонінь», – поділився режисер.

На початку 2022 року команда «Правда PRO» зняла сюжет про сталінські репресії 1937 року у Володимирі. У зв’язку з початком повномасштабної війни знімання довелося припинити й відкласти на невизначений термін. Однак через деякий час робота над фільмом була продовжена.

«Ми зрозуміли, що зйомки варто відновити, оскільки те, що відбувається сьогодні й те, як виглядає зараз російська федерація – це нагадує той шлях, яким йшов Радянський Союз. Вони використовують ті ж самі пропагандистські кліше, ті ж самі методи, вони так само проводять репресії, як колись проводили НКВС та інші органи», — зазначив Сергій Шараєвський.

Також команді вдалося знайти інвесторів, які вклали частину коштів у знімання фільму.

«Ми зняли ще дві ігрові сцени. Це умовно 44 рік, коли була така невеличка Сталінська відлига і церковників почали випускати із тюрем, оскільки Радянському Союзу потрібна була перемога за будь-яку ціну. Ми відзняли також сцену періоду Хрущова, коли знову відновилися репресії на протестантів», – додав він.

Читайте також:

Сектанти. Що ви про них знаєте?

У зніманнях брали участь професійні актори з Луцька, Рівного та Чернівців. До процесу також були залучені актори масових сцен – це місцеві реконструктори та активісти.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!