Чи можливий світ без війни?

Різдвяна історія розкриває одне з найглибших прагнень людства: мир на землі. З приходом Месії ангели проголошують мир у всьому світі. Але чи може ця біблійна обіцянка стати реальністю?
Цим питанням зайнявся моральний богослов Еберхард Шокенхофф з Фрайбурга.
Навіть якщо політична ситуація не може гарантувати безпеку більшості людей сьогодні, Фрайбурзький моральний богослов Еберхард Шокенхоф вважає, що мир у всьому світі цілком реалістичний.«Завжди можна спостерігати прогрес, який сприяє більш мирному світу», − сказав він на панельній дискусії у Фрайбурзі. Прикладом є ядерна угода з Іраном або історія успіху європейського примирення та об’єднання. Великі спалахи насильства часто призводили до значних стрибків у стримуванні війни. Лише з досвідом Другої світової війни можна було застосувати загальну заборону насильства в Статуті Організації Об’єднаних Націй.
Проте спокуса силою домагатися власних інтересів глибоко закріплена в людській природі. Тому потрібна активна миротворча робота, яка неодноразово заново протистоїть таким поривам. Навіть якщо біблійну обіцянку неможливо перетворити в реальність, вона відіграє важливу роль для політичної ситуації, підкреслює Шокенхофф. Моральний протест християн апелює до совісті людей, і тому не залишається непочутим. Реальність не виправдала б очікувань, але такі утопічні ідеї потрібні для того, щоб орієнтуватися на них у довгостроковій перспективі.
Читайте також:
Обіора Айк, католицький священик з Нігерії і директор етичної мережі Globethics в Женеві, також вважає, що тривалий мир можливий у недалекому майбутньому. У Західній Європі умови безпечні, мир уже давно, але «люди тут занадто швидко забувають». Проте необхідна реформа Організації Об’єднаних Націй. Організація стала порожньою. «З цього має починатися етика», − повідомив він на тому ж заході. Потрібен авторитет, який має довіру людей. Але для того, щоб створити справжній мир, кожна людина має почати із себе. Передумовою політичного миру є власний душевний спокій: «Ти не можеш створити те, чого сам не маєш».
Джерело: herder.de
“Навіть якщо політична ситуація не може гарантувати безпеку більшості людей сьогодні, Фрайбурзький моральний богослов Еберхард Шокенхоф вважає, що мир у всьому світі цілком реалістичний. “Завжди можна спостерігати прогрес, який сприяє більш мирному світу”, – сказав він на панельній дискусії у Фрайбурзі. Прикладом є ядерна угода з Іраном або історія успіху європейського примирення та об’єднання. Великі спалахи насильства часто призводили до значних стрибків у стримуванні війни. Лише з досвідом Другої світової війни можна було застосувати загальну заборону насильства в Статуті Організації Об’єднаних Націй.”
Така точка зору – за своїм змістом і суттю – ніяк не відповідає біблійному погляду та і, загалом. конкретним реаліям і подіям загальнолюдської історії, а надто – сучасної! Вона лише сіє марні, невиправдані й даремні ілюзії і надії.
Лише і тільки Господь Ісус Христос здатен встановити і забезпечити цей міцний і вічний та благословенний спокій і мир – і саме БОЖИЙ спокій і мир (“без війни”) – у всьому світі!