Варто замислитись

Чи можливий світ без війни?

Різдвяна історія розкриває одне з найглибших прагнень людства: мир на землі. З приходом Месії ангели проголошують мир у всьому світі. Але чи може ця біблійна обіцянка стати реальністю?

Цим питанням зайнявся моральний богослов Еберхард Шокенхофф з Фрайбурга.

Навіть якщо політична ситуація не може гарантувати безпеку більшості людей сьогодні, Фрайбурзький моральний богослов Еберхард Шокенхоф вважає, що мир у всьому світі цілком реалістичний.«Завжди можна спостерігати прогрес, який сприяє більш мирному світу», − сказав він на панельній дискусії у Фрайбурзі. Прикладом є ядерна угода з Іраном або історія успіху європейського примирення та об’єднання. Великі спалахи насильства часто призводили до значних стрибків у стримуванні війни. Лише з досвідом Другої світової війни можна було застосувати загальну заборону насильства в Статуті Організації Об’єднаних Націй.

Проте спокуса силою домагатися власних інтересів глибоко закріплена в людській природі. Тому потрібна активна миротворча робота, яка неодноразово заново протистоїть таким поривам. Навіть якщо біблійну обіцянку неможливо перетворити в реальність, вона відіграє важливу роль для політичної ситуації, підкреслює Шокенхофф. Моральний протест християн апелює до совісті людей, і тому не залишається непочутим. Реальність не виправдала б очікувань, але такі утопічні ідеї потрібні для того, щоб орієнтуватися на них у довгостроковій перспективі.

Читайте також:

Обіора Айк, католицький священик з Нігерії і директор етичної мережі Globethics в Женеві, також вважає, що тривалий мир можливий у недалекому майбутньому. У Західній Європі умови безпечні, мир уже давно, але «люди тут занадто швидко забувають». Проте необхідна реформа Організації Об’єднаних Націй. Організація стала порожньою. «З цього має починатися етика», − повідомив він на тому ж заході. Потрібен авторитет, який має довіру людей. Але для того, щоб створити справжній мир, кожна людина має почати із себе. Передумовою політичного миру є власний душевний спокій: «Ти не можеш створити те, чого сам не маєш».

Джерело: herder.de

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. “Навіть якщо політична ситуація не може гарантувати безпеку більшості людей сьогодні, Фрайбурзький моральний богослов Еберхард Шокенхоф вважає, що мир у всьому світі цілком реалістичний. “Завжди можна спостерігати прогрес, який сприяє більш мирному світу”, – сказав він на панельній дискусії у Фрайбурзі. Прикладом є ядерна угода з Іраном або історія успіху європейського примирення та об’єднання. Великі спалахи насильства часто призводили до значних стрибків у стримуванні війни. Лише з досвідом Другої світової війни можна було застосувати загальну заборону насильства в Статуті Організації Об’єднаних Націй.”
    Така точка зору – за своїм змістом і суттю – ніяк не відповідає біблійному погляду та і, загалом. конкретним реаліям і подіям загальнолюдської історії, а надто – сучасної! Вона лише сіє марні, невиправдані й даремні ілюзії і надії.
    Лише і тільки Господь Ісус Христос здатен встановити і забезпечити цей міцний і вічний та благословенний спокій і мир – і саме БОЖИЙ спокій і мир (“без війни”) – у всьому світі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button